Próbny egzamin gimnazjalny. Część matematyczno-przyrodnicza
Tegoroczni uczniowie III klas gimnazjów są pierwszym rocznikiem, który uczy się zgodnie z nową podstawą programową nauczania, i będą zdawać egzamin w nowej formule.
2011-12-08, 00:01
Posłuchaj
O godz. 9 rozpoczął się egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej. Uczniowie mają do rozwiązania dwa bloki zadań. W pierwszym znajdują się zadania z nauk przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku są zadania z matematyki.
Na rozwiązanie zadań z pierwszego bloku gimnazjaliści mają 60 minut (dyslektycy 80 minut), a z drugiego - 90 minut (dyslektycy 135 minut). Pomiędzy blokami będzie 45-minutowa przerwa.
>>>ARKUSZE Z CZĘŚCI MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZEJ I KLUCZ<<<
W środę uczniowie rozwiązywali zadania z próbnego egzaminu z wiedzy humanistycznej. Jako pierwszy dostali blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na rozwiązanie go mieli 60 minut (uczniowie z dysleksją 80 minut). Po 45-minutowej przerwie gimnazjaliści przystąpili do bloku zadań z języka polskiego. Na rozwiązanie ich mieli 90 minut (dyslektycy 135 minut).
>>>TU ZNAJDZIESZ ARKUSZE Z CZĘŚCI HUMANISTYCZNEJ<<<
W piątek gimnazjaliści napiszą egzamin z języka obcego.
Próbny egzamin ma służyć uczniom i nauczycielom, wskazać, co uczniowie umieją dobrze, a nad czym trzeba jeszcze popracować. Prace rozwiązane przez uczniów sprawdzą nauczyciele uczący ich w szkołach.
Właściwe egzaminy gimnazjalne rozpoczną się 24 kwietnia 2012 roku.
IAR,PAP,kk
REKLAMA