Rodzinny asystent nauczy umiejętności życiowych

Zgodnie z nową ustawą o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej pomagać będą w wychowaniu dzieci rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji.

2011-12-15, 06:49

Rodzinny asystent nauczy umiejętności życiowych
Zgadzamy się na to, że dzisiaj z naszych składek finansowane będą świadczenia emerytalne i oczekujemy tego, że kiedy my będziemy na emeryturze to inni, młodsi od nas, będą te świadczenia finansować.Foto: Glow Images/East News

Od stycznia przyszłego roku rozpoczną działalność w Warszawie asystenci rodzinni - informuje "Życie Warszawy".

Dotychczas zajmowały się tym ośrodki pomocy społecznej i pracownicy socjalni. Teraz obowiązki ich przejmą asystenci rodzinni, których szkolenie trwa już od sierpnia.

Szacuje się, że w stolicy będzie potrzebnych ok. 100-120 asystentów. Po otrzymaniu sygnału, że w rodzinie dzieje się coś złego, będą tam kierowani, by uczyć szeroko pojętych umiejętności życiowych. Dlatego asystentami zostają przede wszystkim pedagodzy, psychologowie, terapeuci rodzinni.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

REKLAMA

IAR, to

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej