"Czekają nas cztery lata ze słabym premierem"

Janusz Palikot uważa, że nagroda człowieka roku "Wprost" powinna przypaść jemu a nie Donaldowi Tuskowi.

2012-02-06, 11:33

"Czekają nas cztery lata ze słabym premierem"
Donald Tusk. Foto: KPRM

Przynajmniej tak według niego uznali czytelnicy gazety. Redakcja jednak zadecydowała inaczej - pisze na blogu.

- Czekają nas cztery lata ze słabym i zagubionym premierem. I to w czasie europejskiego kryzysu. Niedobrze – pisze Palikot. Według niego będzie to epoka rozkładu kolejnego porządku politycznego i rodzenia się nowej sceny politycznej.

Palikot ocenia, że Tusk nie miał i nie ma żadnego innego celu jak tylko ten sportowy wynik – wygrać wybory dwa razy z rzędu. Za jego działaniami nie stoi wizja budowy społeczeństwa obywatelskiego. Nie ma pomysłu na skok cywilizacyjny Polski i na umocnienie naszej pozycji międzynarodowej. Jeśli już to myśli o stanowisku dla siebie – pisze. Na poparcie swojej tezy wymienia m.in. słabe expose premiera.

Palikot uważa, że dreptanie w miejscu przez kolejne cztery lata staje się groźne. I zastanwaia się, jak zmusić Tuska do działania. - Być może widmo klęski i gorzkie poczucie manipulacji przy odbieraniu nagrody Wprost stanie się przełomem? – konkluduje.

REKLAMA

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

to, palikot.blog.onet.pl

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej