Spotkanie prezydenta z ambasadorem

Ambasador Leszek Szerepka powrócił do Polski, po tym gdy białoruskie władze wezwały go do opuszczenia terytorium tego kraju. Była to reakcja na sankcje, nałożone na reżim przez Unię.

2012-03-01, 08:10

Spotkanie prezydenta z ambasadorem
Ambasador Polski na Białorusi Leszek Szerepka . Foto: Włodzimierz Pac/ Polskie Radio

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z ambasadorem RP na Białorusi Leszkiem Szerepką .

Ambasador Polski Leszek Szerepka i Maira Mora - szefowa delegacji Unii Europejskiej na Białorusi opuścili swoje placówki dyplomatyczne w Mińsk.

Resort spraw zagranicznych Białorusi poprosił oboje dyplomatów o wyjazd z Mińska w reakcji na objęcie przez Unię Europejską sankcjami wizowym 21 sędziów i milicjanta mających związek z procesami sądowymi białoruskich opozycjonistów.

W odpowiedzi Unia Europejska podjęła decyzję o wyjeździe z Mińska na konsultacje ambasadorów wszystkich państw członkowskich Wspólnoty.

REKLAMA

Ambasady i rządy poszczególnych państw europejskich potwierdziły w środę, że ich ambasadorzy wyjazdą z Mińska w ciągu kilku dni.

Szerepka wrócił w środę do Polski po tym, jak władze Białorusi zwróciły się do ambasadorów UE i Polski w Mińsku, by opuścili ten kraj i udali się na konsultacje.

W odpowiedzi kraje Unii Europejskiej postanowiły w geście solidarności również odwołać swoich ambasadorów z Mińska na konsultacje.

PAP, IAR, agkm

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej