X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Walki squattersów z policją. Zatrzymani z zarzutami

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 17:08
Zarzuty dot. naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza usłyszało dwóch squattersów zatrzymanych w poniedziałek w okolicy budynku nieczynnej poradni w centrum Warszawy.
Walki squattersów z policją. Zatrzymani z zarzutami
Foto: fot. PAP/Paweł Supernak

Jak poinformowała rzeczniczka warszawskiej prokuratury okręgowej Monika Lewandowska jeden z mężczyzn - Jan O. usłyszał również zarzut znieważenia słownego policjanta.

- Janowi O. postawiono też zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta poprzez uderzenie go pięścią w twarz, drugi mężczyzna - Mateusz O. usłyszał zarzut dotyczący uszkodzenia ciała funkcjonariusza poprzez kopnięcie go w rękę w momencie, gdy próbował wykonywać czynność służbową - dodała prokurator. Jak wyjaśniła, policjant próbował zatrzymać inną osobę.

Obaj mężczyźni są teraz przesłuchiwani.

Lewandowska poinformowała również, że prokuratura poleciła policjantom przeprowadzenie postępowania dotyczącego ewentualnego naruszenia przez squattersów miru domowego i zniszczenia mienia. - W tej sprawie nikt nie został zatrzymany - dodała.

Plastikowe butelki w stronę policji

Przed przychodnią doszło w poniedziałek do przepychanek pomiędzy zabezpieczającymi budynek policjantami a squattersami, którzy przychodnię zajęli. Zatrzymane osoby próbowały - według relacji rzecznika KSP Macieja Karczyńskiego - przerwać kordon policjantów i zaatakowały funkcjonariuszy. W kierunku policji poleciały też plastikowe butelki z wodą. Jeden policjant został lekko ranny.

Ostatecznie policja została wycofana, a władze dzielnicy śródmieście poinformowały, że we wtorek będą rozmawiać ze squattersami.

Cała sprawa miała swój początek w połowie marca kiedy to squattersi zostali usunięciu ze squatu Elba przy ul. Elbląskiej. Wtedy rozmowy zaproponował im wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński. Squattersi to zaproszenie odrzucili, po czym w weekend oświadczyli na konferencji prasowej, że takich rozmów chcą. Następnie zajęli budynek przy ul. Skorupki, tworząc tam kolejny trzeci już squat "Przychodnia". Po sąsiedzku przy ul. Wilczej mieści się squat "Syrena".

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Kolektyw "Przychodni" przedstawił w sobotę swój manifest, w którym napisano m.in., że jest to "miejsce wspólnego tworzenia rzeczywistości prawdziwie demokratycznej; miejsce oddolnie budowanej wspólnoty i samoorganizacji, uczące nas wszystkich przez doświadczenie, kontakt i działanie".

Squatting to nurt działań kulturalnych i społecznych, podejmowanych niezależnie od struktur administracyjnych. Squattersi w zaaranżowanych przez siebie opuszczonych budynkach organizują koncerty, warsztaty plastyczne, jadłodajnie i zajęcia edukacyjne. Są to miejsca otwarte dla publiczności, squaty mogą służyć turystom jako hotele.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Squattersi z Elby chcą rozmawiać z władzami stolicy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 17:48
Władze miasta są gotowe do dialogu z członkami kolektywu i do pomocy squattersom w poszukiwaniu nowego miejsca - zadeklarowała wicerzecznik stołecznego ratusza Agnieszka Kłąb.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Squattersi zajęli budynek nieczynnej poradni

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 13:59
Squattersi chcą zostać w budynku przy ul. Skorupki do czasu rozmów z władzami stolicy. Z kolei miasto liczy, że squattersi dobrowolnie opuszczą nieczynną poradnię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Squattersi i miasto dają sobie czas do wtorku

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 17:54
Policjanci wycofują się z okolic budynku nieczynnej poradni chorób płuc i gruźlicy przy ul. Skorupki w centrum Warszawy, który zajęli squatterzy. Miasto liczy, że sprawę uda się załatwić polubownie.
rozwiń zwiń