more_horiz
Wiadomości

Ruszył proces oskarżonego o zabójstwo 15-latki

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2012 10:46
Proces z uwagi na drastyczność sprawy toczy się za zamkniętymi drzwiami. Uczestniczy w nim rodzina Eweliny, której matka występuje jako oskarżyciel posiłkowy.
Ruszył proces oskarżonego o zabójstwo 15-latki
Foto: Glow Images/East News

Elbląska prokuratura oskarżyła 58-letniego Bogdana H. o gwałt i zabójstwo uczennicy gimnazjum . Zarzucono mu także znieważenie zwłok ofiary. Grozi mu kara od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia. Ekspertyza sądowa-psychiatryczna wykazała, że w chwili popełnienia czynu był poczytalny.

15-letnia uczennica gimnazjum spod Pasłęka została zgwałcona i zamordowana 20 maja 2011 roku w lesie w miejscowości Lepno, gdy wracała ze szkoły do domu. Jej ciało znalazł przy leśnej drodze ojciec, zaniepokojony długą nieobecnością dziewczynki.

Poszukiwania sprawcy

Tuż po zbrodni zatrzymano 64-letniego mężczyznę, prokuratura postawiła mu zarzuty zgwałcenia, zabójstwa i zbeszczeszczenia zwłok dziewczyny. Mężczyznę obciążyły zeznania świadków, spędził w areszcie cztery miesiące. Okazało się jednak, że nie on jest sprawcą zbrodni.
Oskarżonego o popełnienie zbrodni - 58-letniego Bogdana H. - zatrzymano dopiero po czterech miesiącach od zabójstwa Eweliny, a kluczowym elementem w sprawie okazały się badania próbek DNA, które pobrano od kilkudziesięciu mieszkańców wsi, w której mieszkała dziewczyna.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

PAP, IAR, gs

Zobacz także

Zobacz także