Tusk w Kanadzie. Spotka się z premierem Harperem
Umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania podpiszą Polska i Kanada. Stanie się to podczas oficjalnej wizyty premiera Donalda Tuska w Ottawie.
2012-05-14, 07:16
Posłuchaj
Wokół położonego w centrum Ottawy budynku parlamentu wiszą polskie i kanadyjskie flagi. To właśnie tu za kilka godzin odbędzie się barwna ceremonia powitania polskiego premiera - z udziałem gwardii honorowej i kompanii reprezentacyjnej.
Głownym punktem wizyty Donalda Tuska będzie spotkanie z premierem Stephenem Harperem. Głównym tematem rozmów sprawy gospodarcze. Premierzy polski i kanady podpiszą umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz wystąpią na wspólnej konferencji prasowej. Donald Tusk spotka się także z kanadyjskimi biznesmanami.
Przed wylotem z Kanady premier Donald Tusk spotka się też z przedstawicielami organizacji polonijnych, które reprezentują prawie milion Kanadyjczyków przyznających się do polskich korzeni.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
REKLAMA
REKLAMA