more_horiz
Wiadomości

Zmniejszono poziom zagrożenia. Stan "Alfa" odwołany

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 12:48
Komendant główny policji zmniejszył stan gotowości policji z poziomu żółtego do niebieskiego.
Audio
  • Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski (IAR)
Zmniejszono poziom zagrożenia. Stan Alfa odwołany
Foto: Straż Graniczna

Poziom zagrożenia terrorystycznego został podniesiony przed ostatnim meczem na Euro 2012. Jako powód podniesienia poziomu zagrożenia premier podał znalezienie na granicy z Ukrainą tratwy z materiałami wybuchowymi.

Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski wyraził nadzieję, że w najbliższych dniach poziom zagrożenia zostanie obniżony do poziomu zielonego, czyli najniższego.

Zobacz naszą galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

Na barce znaleziono w ubieglym tyfgodniu ładunki trotylu z przytwierdzonymi do nich wojskowymi zapalnikami oraz telefon komórkowy, w którym znajdowało się zdjęcie Stadionu Narodowego. Były tam także przemycane papierosy. Śledztwo prokuratura zleciła w całości ABW.

W komunikacie MSW na temat wprowadzenia stanu podwyższonej gotowości napisano m.in.: "w związku z ujawnieniem przez Straż Graniczną pakunku zawierającego niewielką ilość materiałów wybuchowych i analizie przeprowadzonej przez ABW odbyło się dzisiaj posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W posiedzeniu wzięli udział premier, ministrowie oraz komendanci służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo".

sg

Zobacz także

Zobacz także