more_horiz
Wiadomości

Skandal w banku. Dyrektor "udaje niewiniątko"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 21:57
Dyrektor skompromitowanego brytyjskiego banku Barclays wystąpił w środę przed komisją skarbu Izby Gmin.
Audio
Bob Diamond
Bob DiamondFoto: PAP/EPA/ANDY RAIN

Bob Diamond - który podał się do dymisji - potępił praktyki części brokerów, ale bronił reputacji większości jego uczciwych pracowników. Diamond odpowiadał na pytania ile wiedział na temat manipulacji LIBOR-em, czyli stopą oprocentowania w obrotach między bankami w City i kiedy dowiedział się o tych nadużyciach. Jak powiedział, zapoznał się z treścią e-maili brokerów dopiero podczas dochodzenia, które przed tygodniem zaowocowało nałożeniem na Barclaysa najwyższej grzywny w historii City.

- Kiedy przeczytałem e-maile od tych brokerów, poczułem się fizycznie chory - powiedział Bob Diamond i podkreślił, że Barclays zaczął wyciągać konsekwencje wobec winnych jeszcze przed zakończeniem śledztwa. - Jest mi przykro, jestem zawiedziony, czuję też gniew - mówił . - To nie reprezentuje Barclays Banku, jaki znam i kocham, ani wysiłku 140 tysięcy ludzi, pracujących dzień w dzień dla naszych klientów - zazmnaczył Bob Diamond.

Nie przemówiło to jednak - jak się wyraził - do "sądu opinii publicznej". Być może jako obywatel amerykański, nie chciał skomentować uwagi premiera Davida Camerona, że jego dymisja była korzystna dla kraju. Powiedział tylko, że zrezygnował dla dobra banku.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

IAR/ aj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem