Wyjaśnią mord sprzed 21 lat? Polskie Archiwum X

W Lublinie ruszy proces w sprawie zabójstwa małżeństwa stomatologów i ich opiekuna w Opolu Lubelskim.

2012-10-03, 08:28

Wyjaśnią mord sprzed 21 lat? Polskie Archiwum X
Prokuratura w Wejherowie wnioskuje o umorzenie postępowania. Foto: Glow Images/East News

68-latka podejrzanego o potrójne zabójstwo zatrzymali policjanci z Archiwum X Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Ta sprawa stanowiła zagadkę przez lata. Do zabójstwa małżeństwa stomatologów i ich opiekuna doszło prawdopodobnie 31 lipca 1991 roku.

Ofiary mieszkały w domu jednorodzinnym w Opolu Lubelskim. 70-letnia Adela T., jej mąż Mieczysław jak i opiekun Władysław L., zginęli od licznych ran na całym ciele, spenetrowanie zaś mieszkania wskazywało na rabunkowy charakter zabójstwa.

Przełomowe ustalenia przyniosły badania genetyczne wykonane przez Laboratorium Kryminalistyczne w Lublinie. Odnalezienie sprawcy stało się możliwe dzięki zabezpieczeniu licznych śladów na miejscu zabójstwa. Podejrzanego zatrzymano w Nowej Soli.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

REKLAMA

Radio Lublin/aj

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej