Kraków: frekwencja na Wawelu dopisuje

W listopadzie Wawel odwiedziło dwa razy więcej osób niż w poprzednich miesiącach

2012-11-30, 18:00

Kraków: frekwencja na Wawelu dopisuje
Katedra na Wawelu. Foto: wikipedia cc/Lestat (Jan Mehlich)

Najpopularniejsze wśród zwiedzających były Komnaty Królewskie oraz Skarbiec. Nawet ostatniego dnia listopada rozeszła się duża część wejściówek. Właśnie na ograniczoną ilość biletów i zbyt duże kolejki narzekali ci, którzy nie zdołali dostać się na Wawel

Limity przyjmowanych turystów, zostały ustanowione przez konserwatorów, którzy obawiali się, że zbyt duża liczba zwiedzających może zaszkodzić zabytkowym murom.

Tak duże zainteresowanie, to efekt akcji „Nowoczesny Patriotyzm", w ramach której udostępniono za darmo - oprócz Wawelu - Łazienki Królewskie, Muzeum w Wilanowie i Zamek Królewski w Warszawie.

Osoby, które nie mogły skorzytsać z wejściówek w listpoadzie, będą mogły nieodpłatnie zwiedzić Wawel w każdą niedzielę, od grudnia do marca.

Sz.R.

Polecane

Wróć do strony głównej