Putin do narodu: Rosja powinna być liderem!
- Rosja rozwija się dynamicznie, ale w sposób niewystarczający - oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin w orędziu do narodu.
2012-12-12, 10:20
Posłuchaj
Rosyjski przywódca chce, aby jego kraj postawił na rozwój rodziny i wspierał zawodowe ambicje młodych ludzi. Władimir Putin zobowiązał rząd do przygotowania ustaw wspierających inteligencję, szczególnie: lekarzy, pedagogów, twórców i młodych naukowców.
Zdaniem Putina, w przyszłości Rosja powinna zajmować pozycję światowego lidera, nie tylko w wydobyciu ropy i gazu, ale również współpracy zagranicznej, rozwijaniu nowych technologii i obronności.
Zwracając się do obecnych na Kremlu: członków obu izb parlamentu, rządu, instytucji sądowniczych i duchownych prawosławnej Cerkwi, prezydent apelował o moralne i duchowe wspieranie idei jednoczenia się narodów zamieszkujących Federację Rosyjską.
Putin zbuduje demokrację
Rosja jest i będzie państwem demokratycznym. Zapowiedział w orędziu do narodu prezydent Władimir Putin. Zwracając się do: przedstawicieli obu izb parlamentu, ministrów, urzędników i duchownych, prezydent wyjaśnił na czym ma polegać demokracja.
REKLAMA
Władimir Putin chce, aby wszystkie ugrupowania polityczne koncentrowały się: na umacnianiu jedności narodów Rosji i jej rozwoju gospodarczego. - Każdy objaw separatyzmu i nacjonalizmu powinien być absolutnie wykluczony z programów politycznych - zapowiedział rosyjski przywódca. W jego opinii niedopuszczalne jest jakiekolwiek mieszanie się obcych państw do polityki wewnętrznej. - Osoba, która dostaje na swoją działalność pieniądze z zagranicy nie może być politykiem w Rosji - dodał Putin.
Prezydent zapowiedział, że nikt z kryminalną przeszłością nie będzie miał prawa funkcjonować w życiu polityczny. - Cywilizowany dialog jest możliwy tylko z tymi, którzy działają w ramach prawa - oświadczył prezydent Rosji.
Władimir Putin opowiedział się również za reformą ordynacji wyborczej do Rady Federacji, tak aby część senatorów wybierano w jednomandatowych okręgach.
REKLAMA
Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>
IAR/aj
REKLAMA