Wierni o abdykacji papieża: szok i niedowierzanie
Benedykt XVI ogłosił, że ustąpi 28 lutego o godzinie 20, bo siły nie wystarczają mu, by pełnić w odpowiedni sposób posługę.
2013-02-11, 16:40
Posłuchaj
Relacja Joanny Stankiewicz (Radio Gdańsk/IAR)
Dodaj do playlisty
Dla wielu wiernych ta decyzja jest ogromnym zaskoczeniem.
- Wydaje mi się, że to nieprawda, to nie może być prawdziwie - mówiła jedna z mieszkanek Gdańska. - Nasz papież też nie miał zdrowia, a jednak ciągnął dalej kadencję - wtórowała inna gdańszczanka.
Zaskoczenie decyzją papieża Benedykta XVI o abdykacji także wśród mieszkańców Poznania. Wiele osób rozumie tę decyzję, ale zdaniem poznanianek, z którymi rozmawiał reporter Radia Merkury Wojciech Chmielewski może to oznaczać nowe czasy w Kościele katolickim.
Rzecznik Watykanu Ks. Lombardi powiedział, że decyzja Benedykta XVI dojrzewała w ciągu "kilku ostatnich miesięcy" i została podjęta bez żadnych zewnętrznych nacisków.
REKLAMA
REKLAMA