Uwaga! Znów zasypie nas śnieg! Na drogach ślisko
Według IMGW we wtorek ma spaść niewiele śniegu. Intensywnie będzie padać w środę i w czwartek, zwłaszcza na północy. Na drogach jest ślisko. Energetycy usuwają awarie prądu.
2013-04-02, 08:49
Ekipy pogotowia energetycznego wznowili prace naprawcze, by przywrócić dostawy prądu do 7,5 tysiąca odbiorców w województwie mazowieckim. Do awarii doszło po niedzielnej fali obfitych opadów mokrego śniegu. Powalone pod ciężarem śniegu drzewa i połamane gałęzie pozrywały linie energetyczne pozbawiając prądu ponad sto tysięcy gospodarstw na Mazowszu, Podlasiu i w Łódzkiem.
Najwięcej szkód zimowa aura wyrządziła w województwie mazowieckim, gdzie zasilania nie miało ponad 80 tysięcy odbiorców m.in. z powiatów mińskiego, sokołowskiego, węgrowskiego, wyszkowskiego i legionowskiego. Awarie odnotowano również w pobliżu Ostrołęki, Siedlec, Góry Kalwarii, Tarczyna, Serocka, Radzymina, Marek, Ząbek i Zielonki.
Prąd wieczorem popłynął już we wszystkich spośród około 30 tysięcy gospodarstw, które były go przez pewien czas pozbawione na Podlasiu. Najwięcej awarii energetycy usuwali w okolicach Białegostoku, Łomży, Bielska Podlaskiego, Sokółki, Knyszyna i Moniek.
Do popołudnia energii elektrycznej nie miało również 4 tysiące odbiorców z powiatów żyrardowskiego i tomaszowskiego w Łódzkiem.
Przy naprawach pracowały wszystkie ekipy pogotowia energetycznego, a także firmy zewnętrzne. W wielu miejscach, zwłaszcza w lasach, akcję utrudniał zalegający śnieg, który uniemożliwiał służbom dotarcie do złamanych słupów i zerwanych linii energetycznych.
Prognoza pogoda: jak w zimie
Synoptycy ostrzegają - będzie ślisko! We wtorek w ciągu dnia białego puchu spadnie niewiele. IMGW prognozuje, że sytuacja pogorszy się w środę. Wtedy południowa część Polski dostanie się pod wpływ kolejnego niżu znad Węgier. Na południu kraju zacznie padać śnieg i deszcz ze śniegiem. Miejscami opady mogą być intensywne. Do czwartku niż przemieści się nad Pomorze. Wtedy w niektórych częściach kraju spadnie nawet do 10 centymetrów śniegu.
IAR/agkm
REKLAMA
REKLAMA