more_horiz
Wiadomości

Środowiska polonijne: zdelegalizujcie Komunistyczną Partię Polski

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 06:00
Kierownictwo Związku Polaków w Norwegii apeluje do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego o interwencję w sprawie rejestracji przez sąd Komunistycznej Partii Polski - pisze "Nasz Dziennik".
Sierp i młot - symbol komunistyczny, spopularyzowany po rewolucji październikowej. Przyjmowały go do swoich emblematów partie komunistyczne na całym świecie, pojawiał się też w różnych postaciach na flagach różnych państw
Sierp i młot - symbol komunistyczny, spopularyzowany po rewolucji październikowej. Przyjmowały go do swoich emblematów partie komunistyczne na całym świecie, pojawiał się też w różnych postaciach na flagach różnych państwFoto: Wikipedia/MaggotMaster

Domaga się ono od Marka Biernackiego i Andrzeja Seremeta niezwłocznego wyjaśnienia okoliczności rejestracji KPP i delegalizacji partii, jako niezgodnej z istniejącym w Polsce porządkiem prawnym. Sygnatariuszem listu jest także poseł Artur Górski z PiS.

II wojna światowa: serwis specjalny portalu PolskieRadio.pl >>>

To efekt spotkania parlamentarzysty z Polonią w ramach Dni Polskich w Norwegii. - Ludzie byli oburzeni faktem legalnego istnienia w Polsce partii komunistycznej - opowiada Górski "Naszemu Dziennikowi".

Komunistyczna Partia Polski została oficjalnie zarejestrowana w Sądzie Okręgowym w Warszawie 4 września 2002 roku.

pp/IAR

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

Zobacz także

Zobacz także