more_horiz
Wiadomości

Puńsk: zamalowano napisy z litewskimi nazwami

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2013 15:11
W czterech miejscowościach tej gminy nieznani sprawcy zamalowali w nocy biało-czerwoną farbą dwujęzyczne. polsko-litewskie tablice z nazwami miejscowości.
Audio
  • W Puńsku zamalowano litewskie napisy. Relacja Izy Kosakowskiej z Polskiego Radia Białystok/IAR
Puńsk: zamalowano napisy z litewskimi nazwami
Foto: sxc.hu/public domain

Oprócz zamalowanych tablic, ktoś  wybił szyby w sklepie, gdzie były napisy po litewsku.

Sprawę na miejscu bada policja. Według nieoficjalnych informacji, przy jednej z tablic znaleziono dowody rzeczowe, które mogą pomóc w ujęciu sprawców.

Zniszczone tablice zostały już zdjęte. Zdarzenie potępił wojewoda podlaski Maciej Żywno. W przesłanym Radiu Białystok oświadczeniu napisał o "haniebnym akcie wandalizmu na tle narodowościowym". Na poniedziałek wojewoda zwołał posiedzenie Zespołu ds. Przeciwdziałania Aktom Rasizmu i Ksenofobii.

Do podobnego zdarzenia doszło dwa lata temu w gminie Puńsk, gdy w kilkunastu miejscowościach zamalowano biało-czerwoną farbą 28 tablic z nazwami miejscowości w języku litewskim. Po tamtym zdarzeniu na kilka miesięcy zdjęto tablice z dwujęzycznymi nazwami. Później radni zdecydowali o ponownym postawieniu tablic.

Zobacz galerię - dzień na zdjęciach>>>

mc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem