more_horiz
Wiadomości

Księżna Diana została zabita przez żołnierza?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2013 07:17
Analizujemy nowe zeznania w sprawie śmierci księżnej Diany - ogłosiła brytyjska policja.
Audio
  • Księżna Diana została zabita przez żołnierza?. Relacja Adama Dąbrowskiego z Londynu (IAR)
Księżna Diana
Księżna DianaFoto: PAP/EPA/Paul Vicente

Gdyby okazały się wiarygodne, wsparłyby teorię, że księżna została zamordowana.

31 sierpnia 1997 roku samochód, którym jechała Diana uderzył w filar tunelu w Paryżu. Oprócz księżnej zginął też jej przyjaciel Dodi al Fayed. Do tej pory uważano, że winę za wypadek ponosi kierowca Henri Paul, który jechał nieostrożnie i za szybko. Limuznę ścigali paparazzi.
Jednak według Sky News, pojawiły się nowe informacje sugerujące, że księżna Walii została zabita przez brytyjskiego żołnierza. Tak zeznać mieli jego byli teściowie. Poszlaką ma być także wpis z dziennika Diany.
Policja nie chce zdradzić źródła nowych informacji. Scotland Yard będzie je jednak dokładnie badał, a także oceniał ich "przydatność i wiarygodność". Funkcjonariusze policji zaznaczyli jednocześnie, że nie jest to ponowne śledztwo w sprawie śmierci pary. W oświadczeniu Scotland Yard informuje, że doniesienia zbadają funkcjonariusze zajmujący się specjalnymi przestępstwami kryminalnymi. Sprawy nie komentują ani ministerstwo obrony, ani dwór królewski.
Oprócz głównego śledztwa, na Wyspach prowadzono przez dziewięć lat dochodzenie poświęcone specjalnie teoriom spiskowym narosłym wokół śmierci Diany. Śledztwo uznało te podejrzenia za bezpodstawne.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, kk

''

Zobacz więcej na temat: Diana Spencer Wielka Brytania

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem