Dwa miliony euro za polskie araby na aukcji w Janowie
Dwa miliony 75 tysięcy euro zapłacili kupcy za 22 polskie araby. W Janowie Podlaskim zakończyła się 44. aukcja Pride of Poland.
2013-08-18, 21:05
Posłuchaj
Najwyższą cenę uzyskano za klacz z Michałowa El Saghirę - pół miliona euro. Klacz pojedzie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Klacz Belgicę sprzedano za 410 tysięcy euro, natomiast Ekspulsję za 400 tysięcy.
W tym roku dwa konie zakupili polscy hodowcy. Poza tym najpiękniejsze polskie araby pojadą między innymi do Szwecji, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Kuwejtu, Arabii Saudyjskiej oraz do Niemiec.
Na licytację Pride of Poland w tym roku wystawiono 27 klaczy. Pięć koni nie uzyskało ceny satysfakcjonującej i hodowcy nie zdecydowali się na sprzedaż.
Najdroższy polski arab to Penicylina sprzedana w 1985 roku do USA za 1,5 mln dolarów. Za ogiera El Paso nabywca z USA w 1981 roku zapłacił milion dolarów. W 2008 roku za klacz Kwesturę nabywca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zapłacił 1,125 mln euro, w 2009 roku za klacz Pintę nabywca z Wielkiej Brytanii zapłacił 500 tys. euro, w 2011 klacz Piacenza została sprzedana za 475 tys. euro.
IAR/agkm
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA