Wybory do Senatu. Premier na Podkarpaciu
Premier Donald Tusk odwiedzi w czwartek po południu województwo podkarpackie, na terenie którego w niedzielę odbędą się uzupełniające wybory do Senatu.
2013-09-05, 11:51
Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że Donald Tusk w czwartek po południu zwiedzi zakład produkcyjny Darco w Dębicy, następnie spotka się z tamtejszymi przedsiębiorcami.
W niedzielę na Podkarpaciu odbędą się wybory uzupełniające do Senatu. Obejmą okręg nr 55, czyli powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski.
Rozpisanie wyborów było koniczne po tym, jak dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Nastąpiło to po odwołaniu poprzedniego marszałka - Mirosława Karapyty z PSL.
O mandat senatora w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 55 ubiegają się: Zdzisław Pupa (PiS), Mariusz Kawa (PO-PSL), Kazimierz Ziobro (SP), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).
REKLAMA
PAP/mk
REKLAMA