Rozwiązanie sprawy Julii Tymoszenko po raz kolejny odłożone

Parlamentarna grupa robocza, która miała opracować ustawę dotyczącą leczenia za granicą skazanych, czyli przede wszystkim byłej premier, nie osiągnęła porozumienia.

2013-11-20, 19:31

Rozwiązanie sprawy Julii Tymoszenko po raz kolejny odłożone
Julia Tymoszenko. Foto: securityconference.de/Wikimedia Commons/CC

Grupa robocza składa się z deputowanych opozycji i rządzącej Partii Regionów. Dziś jej prace obserwowali Pat Cox i Aleksander Kwaśniewski, czyli przedstawiciele misji Parlamentu Europejskiego. Jednak w dziś, podobnie jak wczoraj, obrady skrócono na wniosek deputowanych Partii Regionów. Przez to grupa robocza nie zdążyła przygotować żadnej ustawy o leczeniu skazanych za granicą.

W parlamencie zarejestrowano 4 inne projekty, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu sprawy Julii Tymoszenko, ale nie mają one szans na przyjęcie, ponieważ nie poprze ich rządząca Partia Regionów.

W programie obrad parlamentu są za to inne ustawy związane z integracją europejską: o prokuraturze i ordynacji wyborczej. Prawdopodobnie zostaną one przyjęte, bo są zaakceptowane przez Partię Regionów, a opozycja poparła je wcześniej, w pierwszym czytaniu, mimo że ma do nich wiele zastrzeżeń.

Według oponentów władz, prezydent Wiktor Janukowycz liczy na to, że uda mu się podpisać umowę stowarzyszeniową na szczycie w Wilnie, nie rozwiązując sprawy Julii Tymoszenko, a spełniając wszystkie inne warunki stawiane przez Brukselę.

REKLAMA

''mr

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej