more_horiz
Wiadomości

Eurowizja 2014: po 3 latach przerwy TVP wyśle polskiego reprezentanta

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 18:19
Telewizja Polska znowu weźmie udział w Konkursie Piosenki Eurowizji - poinformowało Centrum Informacji TVP.
Konkurs Piosenki Eurowizji
Konkurs Piosenki Eurowizji Foto: Ssolbergj/Wikimedia Commons/CC

Szczegóły dotyczące wyboru polskiego reprezentanta widzowie poznają w styczniu 2014 roku. Nazwisko wykonawcy reprezentującego TVP podczas konkursu zostanie ogłoszone do końca lutego. Finał Eurowizji - przyszłoroczny konkurs odbędzie się w Kopenhadze - zostanie pokazany na antenie Jedynki 10 maja 2014 roku.

W 2012 roku TVP nie wysłała polskiego kandydata na konkurs, bo - jak tłumaczono - wszystkie siły i środki telewizji były ukierunkowane na obsługę medialną Euro 2012 i olimpiady. Potem w listopadzie Telewizja Polska poinformowała, że nie weźmie udziału w konkursie także w 2013 roku.
Doroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się od 1956 roku. Udział w muzycznych zmaganiach biorą reprezentanci publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców (EBU), która obecnie skupia media z 56 krajów europejskich i pozaeuropejskich.
W przyszłym roku minie 20 lat od debiutu polskiego reprezentanta w Konkursie Piosenki Eurowizji. Centrum Informacji TVP przypomniało, że jako pierwsza w finale Eurowizji zaprezentowała się Edyta Górniak. W konkursie odbywającym się w Dublinie piosenkarka zajęła drugie miejsce. Zaśpiewała wówczas piosenkę "To nie ja" z muzyką Stanisława Syrewicza do słów Jacka Cygana.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, kk

Zobacz także

Zobacz także