more_horiz
Wiadomości

WOŚP 2014. Zebrano ponad 35 mln zł! [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 00:12
22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca. Na koncie WOŚP już ponad 35 miliony złotych, ale z każdą minutą podawana kwota rośnie.
Audio
  • 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - relacja Kseni Maćczak (IAR)
Szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak
Szef Fundacji WOŚP Jerzy OwsiakFoto: PAP/Tomasz Gzell

Hasło 22. Finału WOŚP to: "Na ratunek". Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zobacz serwis specjalny WOŚP >>>
Fundacja po raz drugi zbiera pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów. W ramach środków z zeszłorocznego Finału Fundacja WOŚP wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.

Relacja z 22. Finału WOŚP:

23.40

Na koncie WOŚP już ponad 35 mln złotych!

23.32

Złote serduszko z nr 1 zlicytowane za 100 tys. zł!

23.18

Na koncie WOŚP coraz więcej pieniędzy!

fot.
fot. Twitter

23.10

Na koncie WOŚP już ponad 32 mln złotych!

23.00

Liczą maszyny, ale także pracownicy banku i wolontariusze. W sztabach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całym kraju ogrom pracy. Co chwilę wolontariusze donoszą puszki z pieniędzmi. Cały czas trwają też internetowe licytacje.

22.34

Na koncie WOŚP już ponad 31 mln złotych!

fot.
fot. Twitter

22.30

22. Finał WOŚP przebiegł spokojnie. Jak poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Sokołowski w całym kraju w związku z kwestami doszło do 45 incydentów.

22.12

Na koncie WOŚP już ponad 27 mln złotych!

21.52

Kraków, Szczecin, Poznań. Światełko do nieba wystrzeliło nad Polską. Pokazy sztucznych ogni uświetniły 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbywający się w tym roku pod hasłem "Na ratunek".

Źródło: TVN24/x-news

21.34

Ponad 400 wolontariuszy zbierało w Płocku i okolicach pieniądze dla dzieci i osób starszych. Na starym rynku do późnego wieczora odbywały się koncerty.

21.30

Kraków grał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od wczesnego świtu do późnego wieczora. W centrum miasta datki do puszek zbierały setki wolontariuszy. Kwestowali również m.in. piłkarze, miłośnicy kolei, kierowcy rajdowi.

21.07

Ponad 24 mln zł zebrano do godz. 21 podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

20.57

W trzech szwedzkich miastach grała dzisiaj Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po kilkuletniej przerwie - dzięki inicjatywie działaczy Zrzeszenia Organizacji Polonijnych w Szwecji - również w tym kraju odbyły się koncerty Orkiestry.

20.51

Na koncie WOŚP już ponad 12 mln zł!

fot.
fot. Twitter

20.46

Podczas tegorocznego, 22. finału akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytowano m.in. gigantyczną, styropianową Czwórkę. Zdobył ją Paweł, który zaoferował największą kwotę, 1024 zł.

Czytaj więcej >>>

20.25

Serduszko numer 22 wylicytowane. 15 tysięcy złotych zaoferował pan Edward i został zwycięzcą licytacji w radiowej Jedynce.

Czytaj więcej >>>

20.16

Konińska policja zatrzymała 24-letniego wolontariusza, który w toalecie w jednym ze sklepów kradł ze swojej puszki pieniądze.

20.08

"Światełko do nieba" w Warszawie.

fot.
fot. PAP/Tomasz Gzell

 

20.00

O godz. 20 w całym kraju wystrzeliły "Światełka do nieba" - pokazy fajerwerków, które od kilku lat są stałym elementem imprez organizowanych w ramach Finału WOŚP.

19.58

Liczą maszyny, ale także pracownicy banku i wolontariusze. W sztabach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ogrom pracy. Co chwilę wolontariusze donoszą puszki z pieniędzmi, tymczasem trwają internetowe licytacje.

19.46

Prezentacje psów rasowych grupy poszukiwawczo-ratowniczej czy rajd samochodami terenowym po górskich drogach. To niektóre z atrakcji, jakie przygotowano w Nowym Sączu w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na nowosądeckich ulicach kwestowało blisko 200 wolontariuszy.

19.25

Przejście w pełnym strażackim umundurowaniu przez komorę dymową symulującą warunki pożaru w budynku, kurs tańca na rurze i koszulkę z autografem Kuby Błaszczykowskiego można licytować w ramach finału WOŚP w woj. opolskim. W regionie działają 44 sztaby.

19.03

WOŚP w Warszawie - zobacz film!

Źródło: TVN24/x-news

18.47

22. Finał WOŚP przebiega spokojnie. W całym kraju doszło do 26 incydentów związanych z kwestami - poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Sokołowski. Policja apeluje do wolontariuszy o to, by zwłaszcza po zmroku zbierali pieniądze w grupach.

18.35

Zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy trwa też w Londynie. W akcji bierze udział niemal 170 wolontariuszy.

18.01

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra militarnie w Sopocie. Na tych, którzy spacerują sopocką plażą, czekają: grochówka, wojskowe samochody i przejażdżka czołgiem Merida T55-AM.

Źródło: TVN24/x-news

17.58

52-letnia Skoda Octavia zostanie zlicytowana wieczorem podczas kieleckiego 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zabytkowy samochód już po raz 12. zagra w Orkiestrze Jerzego Owsiaka.

17.55

Najnowszy stan konta WOŚP to 11 milionów 061 tysięcy 627 złotych.

17.53

Liczenie pieniędzy w lubelskim studiu telewizyjnym, które stało się głównym sztabem WOŚP w Lublinie.

fot.
fot. PAP/Wojciech Pacewicz

 

17.51

Okręt flagowy WOŚP z pomnikiem Kopernika na pokładzie jako kapitanem stanął w niedzielę na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Finał WOŚP był okazją do prezentacji skonstruowanego przez naukowców Dobrometru.

17.48

Już po raz piąty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w belgijskiej stolicy. Pieniądze do puszek zbiera 30 wolontariuszy. Chętnych do wsparcia brukselskiej zbiórki nie brakuje. Puszki szybko się napełniają.

17.41

W pięciu miastach Szwecji oraz Norwegii, a także w stolicy Islandii Reykjaviku odbywa się w niedzielę 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

17.33

Stan konta WOŚP:

fot.
fot. wosp.org.pl

17.10

Koncerty w centrum miasta, biegi i mecze, a także pokazy na Starym Rynku i Wyspie Młyńskiej - to niektóre atrakcje 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy. Do akcji pomocy tradycyjnie włączyli się żołnierze.

17.02

Dziesiątki młodych ludzi, uczniów ze szkół polskich na Litwie, harcerzy i studentów zaangażowało się w akcję zbierania pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę WOŚP gra w Wilnie po raz drugi.

16.45

Dla Orkiestry kąpali się w lodowatej wodzie. Ponad 20 członków Krakowskiego Klubu Morsów "Kaloryfer" już po raz szósty przyłączyło się do finału WOŚP. Na Rynku Głównym kąpali się w specjalnie ustawionych przez straż pożarną basenach, a przy okazji zbierali datki do puszek.

16.31

Oświadczyny w operze, zwiedzanie Parlamentu Europejskiego czy jeden dzień "rządzenia" Koszalinem - to niektóre z licytacji zachodniopomorskich sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z Orkiestrą w województwie grają m.in. żołnierze, nurkowie i komicy.

16.18

Mały Łukasz ze Szczecina sam jest chory, ale mimo to dziś kwestuje na rzecz innych potrzebujących. Najlepiej wie, jak ważny jest taki gest, bo sam korzystał ze sprzętu, zakupionego przez WOŚP.

Źródło: TVN24/x-news

16.10

Uzbrojeni uczniowie szkoły wojskowej, śpiewający żołnierze, roboty pirotechniczne i policjantki to niedzielni wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu. Jak zapewniają, każdy sposób jest dobry, by zachęcić ludzi do wrzucenia czegoś do puszki.

15.58

Stan konta WOŚP rośnie z każdą minutą. Zebrano już ponad 9 milionów złotych!

15.55

- W Polsce brakuje od 15 do 18 oddziałów geriatrycznych - ocenia szef WOŚP. Jerzy Owsiak apeluje też do ministra zdrowia o utworzenie "szybkiej ścieżki" zdobycia specjalizacji lekarza-geriatry.

15.51

WOŚP rozgrzewa tłumy warszawiaków przed Pałacem Kultury i Nauki. Na scenie grają muzycy, którzy zachęcają do wrzucania pieniędzy do puszek wolontariuszy.

fot.
fot. PAP/Tomasz Gzell

15.46

Najnowszy stan konta WOŚP to 8 milionów 801 tysięcy 576 złotych.

15.31

Najnowszy stan konta WOŚP to 7 milionów 554 tysiące 401 złotych.

15.03

Trzech gimnazjalistów, którzy zbierali pieniądze na rzecz WOŚP, zostało okradzionych podczas kwestowania w miejscowości Czernichów pod Krakowem. Do chłopców podbiegło trzech zamaskowanych mężczyzn i wyrwało im puszki, mówi podinspektor Mariusz Ciarka z małopolskiej policji.

Czytaj więcej >>>

14.59

Bieg "Policz się z cukrzycą" na ulicach Warszawy.

fot.
fot. PAP/Tomasz Gzell

14.51

Dla jednych szlachetna akcja charytatywna. Dla innych - jedna z wielu zbiórek pieniędzy zorganizowana przy ogromnym wsparciu państwa. Politycy są podzieleni w ocenach efektów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj więcej >>>

14.35

- Najnowszy stan konta WOŚP to 6 milionów 350 tysięcy złotych - poinformował Jerzy Owsiak.

14.12

W Warszawie przed Pałacem Kultury i Nauki rozpoczął się koncert organizowany w ramach 22. Finału WOŚP. Impreza potrwa do godz. 22, zagra kilkanaście zespołów. O godz. 20, jak co roku, odbędzie "światełko do nieba".

14.05

Do ustawionej na Targu Węglowym w Gdańsku wielkiej skarbonki, przypominającej największą w Polsce latarnię morską można wrzucać pieniądze, wspierając 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W mieście na ulicach kwestuje ponad 1100 wolontariuszy.

13.59
Wolontariusze-przebierańcy na ulicach Szczecina:

PAP/Marcin
PAP/Marcin Bielecki

13.51
- 22. Finał WOŚP przebiega spokojnie. W całym kraju doszło do kilku incydentów -
poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Sokołowski. Skradziono dwie puszki, uszkodzono pięć. - Do jednostek policji doprowadzono pięć osób. Biorąc pod uwagę skalę zbiórki oceniamy, że kwesta przebiega bezpiecznie i spokojnie - powiedział Sokołowski.
13.44
W Gdańsku do zbiórki pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry przyłączyli się także zawodnicy hokeja podwodnego:
x-news.pl, TVN24
13.53
- 22. Finał WOŚP przebiega spokojnie. W całym kraju doszło do kilku incydentów -
poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Sokołowski. Skradziono dwie puszki, a pięć uszkodzono. - Biorąc pod uwagę skalę zbiórki oceniamy, że kwesta przebiega bezpiecznie i spokojnie - powiedział Sokołowski.
13.30
W Warszawie przez Pałacem Kultury i Nauki rozpoczął się koncert
organizowany w ramach 22. Finału WOŚP. Impreza potrwa do godz. 22. Zagrają m.in.: Audiofeels, Farben Lehre, Kamil Bednarek, Gooral i Mazowsze, These Reigning Days, Hunter, Oddział Zamknięty oraz Piersi. O godz. 20, jak co roku, odbędzie pokaz fajerwerków "Światełko do nieba". Koncert transmitowany jest w internecie, na stronie Owsiaknet.pl .
13.30

 

wosp.org.pl
wosp.org.pl

13.29
Wśród kwestujących w Lublinie jest robot "Franek". Ma 1,5 m wysokości i porusza się na kółkach. Trzyma puszkę WOŚP i zachęca do wrzucania pieniędzy. Robota skonstruował Przemek Brzeziński z Włodawy. - Jestem pracownikiem banku, robotyka to moje hobby. Cieszę się, że mogę pomóc w zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - powiedział.
13.21

 

Twitter.com
Twitter.com

13.13
Wśród przedmiotów, które można wylicytować jest między innymi kot wróżbity Macieja - Futrus .

aukcje.wosp.org.pl
aukcje.wosp.org.pl

13.02
Prezydentowa Anna Komorowska wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy spotkała podczas spaceru z psem w warszawskim Parku Agrykola.

 

PAP/Radek
PAP/Radek Pietruszka

12.45
W ramach WOŚP można wylicytować kolację w domu u Janusza Palikota.
Lider Twojego Ruchu zadeklarował w "Kropce nad i", że ugotuje "nawet dla Antoniego Macierewiwcza", jeśli ten wygra.
x-news.pl, TVN24
12.41
Na internetowej aukcji na rzecz WOŚP można licytować zdjęcie z podpisami m.in. Dalajlamy XIV, byłego prezydenta Lecha Wałęsy oraz amerykańskiej aktorki Sharon Stone , zrobione przez fotoreportera PAP podczas szczytu noblistów, który odbył się w ubiegłym roku w Warszawie.

PAP/Tomasz
PAP/Tomasz Gzell

12.30
U stóp pomnika Adama Mickiewicza stanęła skarbonka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
"Nawrzucaj Adasiowi" - pod takim hasłem zbierane są datki dla WOŚP na krakowskim Rynku:

PAP/Jacek
PAP/Jacek Bednarczyk

12.17
Akrobata, wolontariusz WOŚP, przeszedł po linie zawieszonej na wysokości 11. piętra między akademikami Politechniki Białostockiej.
x-news.pl, TVN24
12.10
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma jednego wolontariusza , który nie posiada wymaganego numeru PESEL. Jest nim pies - trzyletni nowofunland o imieniu Drako . Tak jak pozostali wolontariusze ma identyfikator ze zdjęciem i oczywiście puszkę. Wspólnie ze swoim panem Arturem Masaradą zwierzę kwestuje na ulicach Łaz .
12.00

wosp.org.pl
wosp.org.pl

11.41
Wolontariusz Jakub Masłowski podczas kwesty na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce:

PAP/Darek
PAP/Darek Delmanowicz

11.32
Jerzy Owsiak, wspólnie z Marcinem Mellerem, Drakiem i Rafałem Królikowskim pozmywają naczynia w domu osoby, która wygra licytację:
x-news.pl, TVN24

/
wosp.org.pl

11.25

 

 

Twitter.com
Twitter.com

11.15
12 godzin - tyle będzie trwał najdłuższy koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przed godz. 10 z Krakowa do Bielska-Białej wyruszył specjalny skład WOŚP . Przemierzy 222 km, a podczas podróży dla pasażerów zagra kilka zespołów muzycznych. "Światełko do nieba" pasażerowie pociągu zobaczą w Wadowicach. Do Krakowa wrócą ok. godz. 22.
11.00

wosp.org.pl
wosp.org.pl

10.54

Twitter.com
Twitter.com

10.40
Kultowa Syrenka 105
może okazać się hitem tegorocznej licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbudowaną w latach 80. i - co najważniejsze - w pełni sprawną królową polskich szos na licytację oddali studenci Politechniki Białostockiej.
x-news.pl, TVN24
10.33
W niedzielę na stronie Google.pl pojawił się rysunek Jakuba Stanka , ucznia kieleckiego gimnazjum. Stanek wygrał konkurs ogłoszony w ramach akcji "Doodle 4 Google gra dla WOŚP".  -Tworząc projekt nasunęło mi się skojarzenie, że tak jak na jabłoni rosną jabłka, podobnie mogą rosnąć ludzkie serca. Stąd w mojej pracy rozłożyste drzewo, które pełne jest czerwonych serduszek - powiedział gimnazjalista portalowi mmbydgoszcz.pl. google.pl

 

google.pl

10.27
Po raz 14. z Kalisza wyruszyła Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów . Trasa wiedzie przez Wartę, Brzeziny, Żyrardów i Pruszków. Rowerzyści mają do pokonania ponad 250 km. Do Warszawy chcą dotrzeć na "Światełko do nieba", później będą gośćmi Jerzego Owsiaka w studiu TVP. Cykliści nie jadą z pustymi rękami. Wiozą czek z zebranymi w szkołach pieniędzmi (ok. 21 tys. zł) oraz rzeźbę artysty ludowego z Brzezin na licytację.
10.11
Pierwsze pieniądze wpadły do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kilka minut po północy we Wrocławiu . Specjalny orkiestrowy tramwaj wyruszył z Placu Teatralnego o godz. 0.07.
x-news.pl, TVN24
10.00

wosp.org.pl
wosp.org.pl

9.50
W finałową zbiórkę można się również włączyć przez jedną z ponad 10 tys. aukcji internetowych ( www.aukcje.wosp.org.pl ). Jak co roku do wylicytowania są przedmioty od polityków. Premier Donald Tusk przekazał WOŚP koszulkę piłkarza Robina Van Persie'ego z autografem zawodnika - prezent od premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona. Wylicytować można również m.in. dzień w fotelu wicepremiera Janusza Piechocińskiego, kolację z posłem Robertem Biedroniem i młotek sędziowski ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego.
9.41
Jak wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Możliwości jest wiele - link .
9.37

Fundacja przygotowała 35 mln serduszek dla darczyńców. Tak wygląda serduszko WOŚP:

PAP/Maciej
PAP/Maciej Kulczyński

9.23
W Chorzowie były trener piłkarskiej reprezentacji Polski, Waldemar Fornalik poprowadzi zespół składający się z trenerów śląskich drużyn w meczu przeciwko Reprezentacji Śląska Oldbojów . Mecz zostanie rozegrany o godz. 11. Wstęp wolny. Podczas spotkania prowadzona będzie zbiórka pieniędzy przez sztab WOŚP utworzony w Wojewódzkim Ośrodku Kultury i Sportu "Stadion Śląski" w Chorzowie.

9.02
Blisko dwumetrowa, największa w Polsce skarbonka w kształcie serca stanęła u stóp pomnika Adama Mickiewicza w Krakowie . Skarbonka powstała dzięki zaangażowaniu sześciu firm, uczestników tegorocznych Targów Kompozyt-Expo w Krakowie. Została wykonana z super wytrzymałych kompozytów i ozdobiona przez artystę Jerzego Rojkowskiego. Jak poinformował Michał Udałowski z WOŚP, przez całą niedzielę będzie można "nawrzucać Adasiowi". - Nasz wieszcz po raz kolejny będzie kwestował dla WOŚP - powiedział.
9.01
Tuż po godz. 9 na koncie WOŚP znajdowało się ponad 2,5 miliona złotych.

PAP/Tomasz
PAP/Tomasz Gzell

9.00

 

facebook.com/wosp
facebook.com/wosp

8.45
Blisko 200 wolontariuszy zaangażowało się w proces tworzenia ogromnego serca, które będzie jedną z atrakcji Finału w Chorzowie . Tkaniny podarowali chorzowianie, miejskie instytucje i stowarzyszenia. Stadion Śląski przekazał na ten cel flagę - słynną sektorówkę. Serce zostanie zlicytowane.

PAP/Andrzej
PAP/Andrzej Grygiel

8.30
Gramy dla seniorów i dzieci:

x-news.pl, TVN24
8.04

Jeden z największych zagranicznych sztabów WOŚP znajduje się w Chicago (USA). W tym roku będzie tam kwestować 50 wolontariuszy. W 2013 zebrano blisko 85 tys. dolarów. To historyczny rekord, w żadnym zagranicznym sztabie nie zebrano dotąd takiej kwoty. Na zorganizowanych w ramach Finału imprezach wystąpią lokalni muzycy i aktorzy.
7.50
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz piąty w Belgii . Jak powiedziała Monika Lis-Lastra, po raz pierwszy finał w Brukseli odbędzie się "z dużym rozmachem". - Chcemy pokazać Europie, czym tak naprawdę jest WOŚP. Chcemy też pokazać, że my Polacy potrafimy się bawić, a jak trzeba, to potrafimy się zebrać i wtedy robimy dużo fajnych rzeczy - wyjaśniła. Jedną z atrakcji brukselskiego finału będzie koncert w jednym z parków.
7.41
Z okazji 22. Finału WOŚP na fasadzie Pałacu Prezydenckiego pojawiła się okolicznościowa iluminacja z serduszkiem orkiestry, która będzie wyświetlana do poniedziałkowego świtu.

PAP/Radek
PAP/Radek Pietruszka

7.20
W ramach 22. Finału WOŚP odbędzie się ponad 700 koncertów , w tym w Warszawie, w Gdańsku i we Wrocławiu oraz 24 biegi - największy "Policz się z cukrzycą" zorganizowano w stolicy.
O godz. 20 tradycyjnie rozbłyśnie "Światełko do nieba" . Pokaz sztucznych ogni będzie można obejrzeć w Warszawie przed PKiN, a także w innych miastach.
x-news.pl, TVN24
7.15
Do akcji włączyła się także radiowa Czwórka . Stacja przekazała na licytację dla WOŚP... gigantyczną, styropianową Czwórkę. Zdobędzie ją ten, kto zaoferuje największą kwotę, by wesprzeć przedsięwzięcie Fundacji.

mat.
mat. Czwórki

7.00
WOŚP wspiera radiowa Jedynka , która zaplanowała specjalne aukcje, z których dochód będzie przeznaczony na rzecz fundacji Jerzego Owsiaka. Do wygrania jest m.in. wyjazd z ekipą Lata z Radiem na dowolnie wybrany weekend trasy koncertowej 2014 , kubek z logo radiowej Jedynki i autografami dziennikarzy "Sygnałów Dnia" oraz możliwość współprowadzenia "Muzycznej Jedynki" . Nie mniej atrakcyjnie zapowiada się licytacja złotego serduszka , którą przeprowadzą w niedzielę na antenie Jedynki Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych.

 

/
Andrzej Szozda/PR

6.30
Akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została zapoczątkowana w 1992 roku w telewizyjnym programie "Róbta co chceta, czyli rockowa jazda bez trzymanki". Jej pomysłodawcą i organizatorem był Jerzy Owsiak, który do dziś jest szefem WOŚP.
Pierwszy Finał WOŚP odbył się 3 stycznia 1993 roku w ponad stu miastach Polski. Podczas koncertów, festynów i licytacji zebrano blisko 2,5 mln zł na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca.

 

IAR, PAP, kk

Zobacz także

Zobacz także