more_horiz
Wiadomości

Niezwykłe aukcje WOŚP. Messi kontra Piechociński

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 17:31
Messi czy Piechociński? Buty słynnego piłkarza wygrywają z aukcją ministra gospodarki w nieformalnej rywalizacji podczas 22. Finału WOŚP.
Audio
Szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak
Szef Fundacji WOŚP Jerzy OwsiakFoto: PAP/Tomasz Gzell

22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP gra dla dzieci i seniorów [relacja na żywo] >>>

Szef WOŚP Jerzy Owsiak żartował, że w "aukcyjnej rywalizacji" na razie wygrywają buty Leo Messiego. Internauci dają za nie więcej niż za możliwość spędzenia jednego dnia w roli ministra gospodarki. Aukcja butów z autografem piłkarza zgromadziła już ponad 12 tysięcy złotych, a aukcja Janusza Piechocińskiego - ponad 11 tysięcy. - No to buty lepsze, a gospodarka jakby ciupkę od tych butów gorsza - śmiał się Jerzy Owsiak. Zastrzegł jednak, że to tylko żart, a każda z tych aukcji jest interesująca.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zobacz serwis specjalny WOŚP >>>

Trwa 22. Finał WOŚP. "Na ratunek" - to hasło tegorocznej kwesty, podczas której są zbierane pieniądze na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz dla oddziałów geriatrycznych. W finale uczestniczy 120 tys. wolontariuszy, blisko 1,8 tys. sztabów, w tym 51 zagranicznych. Fundacja przygotowała 35 mln serduszek dla darczyńców.

WOŚP gra dla dzieci i dorosłych

Zebrane podczas 22. finału pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG.

Źródło: TVN24/x-news

W tym roku WOŚP po raz drugi zbiera pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów. W ramach środków z zeszłorocznego finału Fundacja wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.

Wesprzyj WOŚP i zgarnij gigantyczną Czwórkę>>>

IAR/PAP/aj

Zobacz także

Zobacz także