more_horiz
Wiadomości

WOŚP 2014. Światełko do nieba rozbłysło nad Polską

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 23:12
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie może się bez niego obyć. O 20 w całej Polsce niebo rozświetliły pokazy sztucznych ogni nazywane Światełkiem do nieba.
Audio
  • Krajowy Konsultant do spraw chirurgii dziecięcej Piotr Kaliciński o sprzęcie, który zakupi WOŚP (IAR)
  • Wiceprezes zarządu Fundacji WOŚP Bohdan Maruszewski: urządzenia z zeszłego finału trafiły do 180 oddziałów (IAR)
Światełko do nieba - pokaz sztucznych ogni przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbywającego się pod hasłem Na ratunek
"Światełko do nieba" - pokaz sztucznych ogni przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbywającego się pod hasłem "Na ratunek"Foto: PAP/Tomasz Gzell

Pokazy pirotechniczne to jedna z największych atrakcji finałów WOŚP. Na pewno są też elementem najbardziej widowiskowym.

Światełko do nieba jest też sygnałem do zakończenia zbiórek pieniędzy przez wolontariuszy.

W tym roku w kraju i za granicą działało 1,8 tysiąca sztabów, a z Orkiestrą grało 120 tysięcy wolontariuszy. W tym roku zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz oddziałów geriatrycznych.

W tym roku WOŚP gra pod hasłem "Na ratunek". Do godziny 23 Wielka Orkiestra zebrała przeszło 32 mln złotych.

22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP gra dla dzieci i seniorów [relacja na żywo] >>>

Jak poinformował rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies już ponad 5 mln zł udało się zebrać dzięki zbiórkom elektronicznym. Zachęcił, żeby brać udział w aukcjach internetowych. Przypomniał, że wystawiać nowe przedmioty można do końca stycznia, a ostatnie aukcje zakończą się dopiero 14 lutego.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zobacz serwis specjalny WOŚP >>>

Krajowy konsultant ds. chirurgii dziecięcej prof. Piotr Kaliciński poinformował, że za zebrane w ramach 22 Finału WOŚP pieniądze fundacja kupi m.in. sprzęt diagnostyczny dla oddziałów medycyny ratunkowej, żeby dzieci po urazach miały szybko postawioną diagnozę.


TVN24/x-news

Prezes Fundacji WOŚP prof. Bohdan Maruszewski zapewnił, że fundacja kupuje wyłącznie sprzęt najnowocześniejszy i najwyższej jakości. - My nie musimy się tłumaczyć, liczby mówią same za siebie - przekonywał, mówiąc o tysiącach urządzeń w całej Polsce, które kupiła WOŚP.
Zebrane podczas 22. Finału WOŚP pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG.

TVN24/x-news

W ramach środków z zeszłorocznego Finału fundacja wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.

X-news.pl, IAR, PAP, bk

Zobacz także

Zobacz także