more_horiz
Wiadomości

Bezpieczny finał WOŚP. Policja: tylko 45 incydentów

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 23:06
22. Finał WOŚP przebiegł spokojnie. Jak poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Sokołowski w całym kraju w związku z kwestami doszło do 45 incydentów.
Bezpieczny finał WOŚP. Policja: tylko 45 incydentów
Foto: policja.pl

Z informacji Komendy Głównej Policji wynika, że do godziny 21.30 podczas kwest WOŚP odnotowano w kraju 45 incydentów. Zgłoszenia dotyczyły głównie kradzieży lub uszkodzenia puszek. Zdarzały się też pojedyncze przypadki wyciągania ze skarbonek WOŚP pieniędzy przez samych kwestujących.

22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP gra dla dzieci i seniorów [relacja na żywo] >>>

- Do jednostek policji doprowadzono 25 osób, zatrzymano 15. Zagubiono osiem identyfikatorów, z czego jeden udało się odnaleźć. Jedna z interwencji dotyczyła zasłabnięcia wolontariusza - była to osoba nietrzeźwa i pod wpływem środków odurzających - poinformował Sokołowski. - Biorąc pod uwagę, że pieniądze zbiera ponad 120 tys. osób, to oceniamy, że kwesta przebiega bezpiecznie i spokojnie - dodał.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zobacz serwis specjalny WOŚP >>>

Nad bezpieczeństwem podczas finału czuwało kilkanaście tysięcy policjantów wspieranych przez strażników miejskich. Zeszłoroczna kwesta, podczas której zebrano ponad 50,6 mln zł, też przebiegła spokojnie; w całym kraju doszło do 39 incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP.

WOŚP gra dla dzieci i dorosłych

Zebrane podczas 22. Finału pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG.

Źródło: TVN24/x-news

W tym roku WOŚP po raz drugi zbiera pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów. W ramach środków z zeszłorocznego Finału Fundacja wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.

IAR/PAP/aj

Zobacz także

Zobacz także