more_horiz
Wiadomości

Jak książę Harry poznał Meghan Markle. Historia "królewskiej miłości"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 15:12
Ona, Amerykanka, niezbyt obeznana z brytyjską rodziną królewską. On, Brytyjczyk, który nie widział żadnego odcinka amerykańskiego serialu "Suits", w którym jedną z głównych ról grała ona. Może to właśnie był klucz do miłości. Bohaterowie z pierwszych stron gazet spotkali się na randce w ciemno i mogli poznać jak "normalni" ludzie, nie obciążeni wiedzą o sobie serwowaną przez tabloidy. 
W sobotę, w kaplicy św. Jerzego amerykańska aktorka Meghan Markle powie tak księciu Harryemu
W sobotę, w kaplicy św. Jerzego amerykańska aktorka Meghan Markle powie "tak" księciu Harry'emuFoto: PAP/EPA/RAMINDER PAL SINGH

Na początku lipca 2016 roku Meghan i Harry spotkali się po raz pierwszy, ich randę w ciemno zorganizował wspólny znajomy. Para nigdy nie wyjawiła, komu zawdzięcza spotkanie - plotkarskie media wskazują na Violet von Westenholz lub Mischę Nonoo - ale jedno jest pewne: osoba ta miała świetne wyczucie. Meghan i Harry od razu wpadli sobie w oko i umówili na kolejną randkę następnego dnia. Mniej więcej miesiąc póżniej Harry zaprosił Meghan do Afryki. Para spędziła kilka dni w Botswanie, gdzie na odludziu miała okazję poznać się jeszcze bliżej. 

Po czterech miesiącach spokoju, ich związek wyszedł na jaw, a media zaczęły czyhać, by uwiecznić ich wspólne chwile. 31 października 2016 Sunday Express informował czytelników, że książę potajemnie spotyka się z amerykańską aktorką. Gazeta odnotowała też, że w ostatnim czasie Harry częściej się uśmiecha, a jego krok stał się bardziej sprężysty. Tabloidy tymczasem skupiły się na pochodzeniu Meghan. Przypominały, że jest Amerykanką, jej matka jest czarnoskóra, a w dodatku wybranka księcia jest już rozwódką. W konsekwencji rodzina królewska wydała specjalne oświadczenie, w którym prosi o zaprzestanie ataków na Meghan i jej rodzinę. Wprawne oko dostrzeże,  że w komunikacie pada sformułowanie "his girlfriend". Związek został niejako oficjalnie potwierdzony. W maju 2017 roku związek Meghan i Harry'ego w przekroczył kolejną barierę w przestrzeni publicznej. Para została przyłapana na pocałunkach przy okazji zawodów polo. Jesienią tego roku Meghan Markle w rozmowie z "Vanity Fair" po raz pierwszy otwarcie mówiła o związku z księciem. - Jesteśmy po prostu dwojgiem ludzi, którzy się kochają - mówiła. Wyznała też, że zdaje sobie sprawę, że nadejdzie czas, kiedy będą musieli oficjalnie ogłosić związek i zmierzyć się z serią pytań i publikacji na ten temat. Ta deklaracja zdawała się sugerować, że para traktuje znajomość bardzo poważnie i zaręczyny wiszą w powietrzu. 25 września para po raz pierwszy wystąpiła publicznie podczas meczu tenisowego w ramach Invictus Games w Toronto.27 listopada świat obiegła informacja o zaręczynach. Harry oświadczył się podczas romantycznego wieczoru w Nottingham Cottage na terenie Kensington Palace. - Uklęknął przede mną a ja ledwo pozwoliłam mu dokończyć oświadczyny - opisywała w wywiadzie ten moment Meghan. Na jej rękę trafił zaprojektowany przez księcia zaręczynowy pierścionek, w którym były dwa diamenty należące wcześniej do Diany oraz duży kamień z Botswany, gdzie para na początku znajomości spędziła wspólne chwile. 

Niedługo później para zaprezentowała oficjalne zdjęcia zaręczynowe.Ślub zaplanowano na 19 maja 2018 roku. Tydzień przed tą datą Buckingham Palace opublikował królewską zgodę na zaślubiny. fc

Zobacz także

Zobacz także