more_horiz
Wiadomości

Premier: zmiany uproszczą działanie rządu i ułatwią Polsce wyjście z kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 17:37
"Planowana od dawna reforma odzwierciedla potrzeby i wyzwania, z jakimi mierzymy się wszyscy" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Podziękował odchodzącym ministrom za pracę, a następcom życzył "wytrwałości i pracowitości".
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. Premier Mateusz Morawiecki został powołany na ministra cyfryzacji. Na funkcje wicepremierów powołani zostali: prezes PiS Jarosław Kaczyński, lider Porozumienia Jarosław Gowin oraz Piotr Gliński.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
RM 1200 pap.jpg
Nowi ministrowie zaprzysiężeni w ogrodach Pałacu Prezydenckiego

- Tak jak zapowiadaliśmy, planowana od dawna reforma odzwierciedla potrzeby i wyzwania, z jakimi mierzymy się wszyscy. Te zmiany, zgodne z filozofią upraszczania modelu funkcjonowania państwa, redukcji biurokracji, zmniejszania kosztów i przyspieszenia procesów podejmowania decyzji, ułatwią Polsce wychodzenie z kryzysu i wprowadzanie zapowiadanych reform, jak również kontynuowanie realizacji obietnic wyborczych i budowę polskiego, solidarnego państwa dobrobytu - napisał premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podziękował odchodzącym ministrom za pracę, a następcom życzył "wytrwałości i pracowitości".

Dziś Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w rządzie. Tak jak zapowiadaliśmy, planowana od dawna reforma odzwierciedla...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Wtorek, 6 października 2020

ms

Zobacz także

Zobacz także