more_horiz
Wiadomości

Premier: zagrożenie trzecią falą pandemii jest ogromne

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 10:23
- Przed nami decydujące tygodnie w walce z pandemią. Zagrożenie trzecią falą jest ogromne, musimy być przygotowani na każdy scenariusz – ocenił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Krystian Maj / KPRM / flickr.com

- Kluczowe jest wsparcie dla medyków. ARM przekaże do szpitali 19 tomografów – poinformował Mateusz Morawiecki.

Szef rządu napisał w mediach społecznościowych, że polecił Agencji Rezerw Materiałowych przekazanie sprzętu umożliwiającego wczesne wykrywanie zakażenia koronawirusem. "Do szpitali trafi 19 tomografów komputerowych, które będą wspierać ciężką pracę lekarzy. Pomogą im w precyzyjniejszym stawianiu diagnoz i szybszym reagowaniu" – podał Mateusz Morawiecki.

"Nasza walka z koronawirusem jest trudna, ale nie jesteśmy wobec tego zagrożenia bezbronni. Nowoczesny sprzęt diagnostyczny będzie służył pacjentom nie tylko w czasie pandemii, ale również po jej przezwyciężeniu" – podkreślił szef rządu. Każda z wielu obecnych inwestycji w służbę zdrowia, jak zaznaczył, to długofalowa inwestycja na rzecz ludzkiego życia.

szczepionka PAP2-1200.jpg
Prezes ARM: szczepionkę Moderny od środy otrzymają osoby z grupy zero

"Nowe tomografy to duże wsparcie dla lekarzy, ale nie zapominajmy, że my wszyscy możemy im pomagać, stosując się do zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Właśnie teraz w obliczu trzeciej fali epidemii jeszcze bardziej powinniśmy pamiętać o zasadzie DDM - dystans, dezynfekcja, maseczka. Pomagając sobie, pomagamy też innym" – dodał Mateusz Morawiecki.

Gotowość na każdy scenariusz

Premier ocenił, że przed nami decydujące tygodnie w walce z pandemią. "Zagrożenie trzecią falą jest ogromne i musimy być przygotowani na każdy scenariusz. Kluczowe jest wsparcie dla medyków walczących na pierwszej linii frontu. W walce z wirusem liczy się każda godzina, a przewagę możemy zdobyć tylko działając z wyprzedzeniem" - zaakcentował szef rządu.

pg

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także