more_horiz
Wiadomości

WOŚP z symbolem Strajku Kobiet. W akcję promocyjną włączyły się znane aktorki

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 13:25
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która przez wiele lat zaangażowana była w pomoc dzieciom i noworodkom jest promowana przez proaborcyjny symbol Strajku Kobiet. W akcję włączyły się aktorki Katarzyna Dąbrowska i Barbara Kurdej-Szatan.
Akcja promowania WOŚP ubraniami Strajku Kobiet.
Akcja promowania WOŚP ubraniami Strajku Kobiet.Foto: Zrzut ekranu/Insta Stories/po_co_clothes

Zdjęcia z aktorkami pojawiły się na Instagramie marki "PO_CO!". Oferuje ona "małe kolekcje, pojedyncze sztuki, szycie na zamówienie, personalizowane projekty". Marka wspiera także WOŚP. W relacjach w mediach społecznościowych widać kolekcję ubrań w kształcie błyskawicy i zaproszenie do aukcjach WOŚP.

Dąbrowskiej i Kurdej-Szatan towarzyszą inne nawiązania do proaborcyjnego Strajku Kobiet - wytatuowany piorun i czarna flaga.

Akcja promowania WOŚP ubraniami Strajku Kobiet. Akcja promowania WOŚP ubraniami Strajku Kobiet. Fot. zrzut ekranu/Insta Stories/po_co_clothes

Aborcja i kolędy

Barbara Kurdej-Szatan popiera Strajk Kobiet i proaborcyjne protesty, od tygodni tłumacząc, że nie ma to związku z wiarą. O hipokryzję oskarżono ją po bożonarodzeniowym koncercie kolęd, w którym wzięła udział.

kurdej 1200.jpg
Poparła aborcję na życzenie, a teraz kolęduje. Fani wytknęli Kurdej-Szatan hipokryzję

Później oburzenie części internautów wywołało zdjęcie z Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu, gdzie razem z mężem i córką śpiewała kolędy. Barbara Kurdej-Szatan odpowiedziała na jeden z krytycznych komentarzy.

"Najpierw pioruny, potem kolędy" – napisała jedna z osób. "A co ma piernik do wiatraka?" – spytała Kurdej-Szatan. "Może chodzi o to, że ideologie ugrupowań organizujących protesty są przeciw ogólnie rozumianemu Kościołowi" – stwierdziła inna z komentujących. "Ale protestowało mnóstwo kobiet, i wierzących, i niewierzących. Nie o wiarę chodziło w proteście, tylko o swoje prawa i próbę ubezwłasnowolnienia" – odpisała aktorka.

pg,instagram,FB

Zobacz także

Zobacz także