more_horiz
Wiadomości

Jan Pietrzak: Joe Biden zaczyna dostrzegać realia świata i ma odwagę o tym mówić

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 14:09
- Kibicujemy nowemu prezydentowi USA i życzymy mu, by był twardy i zasadniczy w tych sprawach, które tego wymagają. Zaczyna dostrzegać realia świata i ma odwagę to stwierdzić - powiedział publicysta i satyryk Jan Pietrzak.
Jan Pietrzak
Jan PietrzakFoto: PR24/AK

Rośnie napięcie na linii Waszyngton - Moskwa. Po tym jak Joe Biden przytaknął pytany przez dziennikarza, czy Władimir Putin jest zabójcą, Kreml wezwał na konsultacje swego ambasadora w USA. 

Kapitol USA Kongres free shutter 1200.jpg
Biden uważa Putina za zabójcę. Chce karać Moskwę za ingerencję w wybory

Tymczasem Biały Dom zaostrza sankcje wobec Rosji za próbę otrucia Aleksieja Nawalnego i ostrzega, że Moskwa poniesie konsekwencje za ingerencję w amerykańskie wybory.

- Dobrze, że nowy prezydent Stanów Zjednoczonych zaczyna dostrzegać realia świata i ma odwagę to stwierdzić. Z jego kadencją związane były jednak też rozmaite lęki, że może być zbyt podatny na ingerencje zewnętrzne, zwłaszcza z lewej ideologicznie strony. Niektóre posunięcia Joe Bidena były z tym zgodne - wskazał Jan Pietrzak.

Posłuchaj
12:19 PR24_mp3 2021_03_18-13-35-14.mp3 Jan Pietrzak o przyznaniu przez Joe Bidena, że Władimir Putin to zabójca ("Temat dnia/Gość PR24")

Zdaniem rozmówcy Antoniego Trzmiela, w administracji amerykańskiego przywódcy może dochodzić do ucierania się różnych poglądów. - Mam nadzieję, że możemy liczyć na rozsądek USA i oparcie w polskich sprawach, gdyż jest to bardzo istotny kierunek dla naszego kraju - dodał.

- Kibicujemy prezydentowi i życzymy mu, by był twardy i zasadniczy w tych sprawach, które tego wymagają - stwierdził Jan Pietrzak.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Jan Pietrzak (publicysta, satyryk)
Data emisji: 18.03.2021
Godzina emisji: 13.36

Polskie Radio 24/db

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także