more_horiz
Wiadomości

Władze Białorusi zablokowały największy portal informacyjny w kraju - TUT.by

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 12:22
Na Białorusi został zablokowany dostęp do największego portalu informacyjnego "TUT.by". Blokadę wprowadzono w południe czasu lokalnego. Rządowe media twierdzą, że chodzi o publikację przez witrynę niedozwolonej informacji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Natalia Fedosenko / TASS / Forum
forum tut.by media białoruś 1200.png
Represje na Białorusi. Funkcjonariusze weszli do redakcji największego niezależnego portalu

Państwowa agencja prasowa "Bielta" napisała, że ministerstwo informacji na podstawie zawiadomienia prokuratury generalnej podjęło decyzję o ograniczeniu dostępu do portalu "TUT.by". Prokuratura generalna miała ujawnić fakty naruszenia ustawy o mediach. Chodzi o publikacje zakazanej informacji przekazywanej przez niezarejestrowaną opozycyjną fundację solidarności BYSOL. Wspiera ona potrzebujących, w tym ludzi, którzy zostali ukarani za udział w opozycyjnych akcjach protestu.

Posłuchaj
00:52 11084554_1.mp3 Białoruś: zablokowany dostęp do największego portalu TUT.by - relacja Włodzimierza Paca (IAR)

Niezależne białoruskie media poinformowały, że funkcjonariusze Komitetu Kontroli Państwowej weszli rano do redakcji "TUT.by". Pojawili się również w mieszkaniach kilku redaktorów. Na telefon nie odpowiada Julia Czarniauskaja, wdowa po Juryju Zisierze, założycielu i właścicielu portalu TUT.by, który zmarł rok temu.

dz

Zobacz także

Zobacz także