more_horiz
Wiadomości

"Kto nie musi wychodzić, niech zostanie w domu". IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 14:18
Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, szczególnie na Wybrzeżu i we wschodniej części kraju. Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski poinformował, że jeszcze prędkość wiatru miejscami może sięgać do 90 kilometrów na godzinę.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Rainer Fuhrmann

- Taka wartość prognozowana jest właśnie na krańcach północnych i we wschodniej części kraju. Sytuacja na Wybrzeżu uspokoi się dopiero późnym wieczorem, wtedy te porywy wiatru nie będą tak silne - zapowiedział Grzegorz Walijewski.

»INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

Czytaj także:

gddkia drogi śnieg free 1200.jpg
Jaka będzie tegoroczna zima? IMGW publikuje długoterminową prognozę

Rzecznik IMGW apeluje o zachowanie ostrożności. - Kto nie musi wychodzić, niech zostanie w domu, ponieważ wiatr wiejący do 80 km/h jest niebezpieczny, łamie gałęzie, może wyrwać słabo ukorzenione drzewo, może także uszkodzić słabe pokrycie dachowe - powiedział.

Posłuchaj
00:18 11310994_2.mp3 IMGW: silny wiatr na Wybrzeżu i we wschodniej części kraju

 

Ostatniej nocy najsilniej wiało na Śnieżce - do 160 kilometrów na godzinę. Natomiast na Wybrzeżu porywy wiatru sięgały do 100 kilometrów na godzinę. Wysokość fal na Bałtyku wyniosła do 4 metrów.

Posłuchaj
00:16 11310994_1.mp3 - Kto nie musi wychodzić, niech zostanie w domu - apeluje Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski.

 

nj

Zobacz także

Zobacz także