more_horiz
Wiadomości

Czy szkołom grozi lockdown? Szef MEiN: chcemy utrzymać naukę stacjonarną

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 11:29
- Jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie utrzymać naukę stacjonarną - powiedział Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki. Szef resortu podkreślił, że sytuacja epidemiczna jest bacznie obserwowana.
- Jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie utrzymać naukę stacjonarną - powiedział Przemysław Czarnek
- Jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie utrzymać naukę stacjonarną - powiedział Przemysław CzarnekFoto: Shutterstock/Rido

Minister edukacji i nauki pytany był o sytuację pandemiczną w szkołach - Wczoraj to lekko przyhamowało, bo rzeczywiście poniedziałek, wtorek i środa to były zwyżki o sto procent, dzień do dnia, jeśli chodzi o dzieci na kwarantannie i w izolacji. To i tak jest tylko 6 proc. dzieci z całości, która chodzi dziś do szkoły i nie jest na feriach. 94 proc. dzieci i młodzieży uczyło się i tak w trybie stacjonarnym" – powiedział Przemysław Czarnek.

Dopytywany o to, co z nauką stacjonarną w szkołach zaznaczył że resort obserwuje sytuację. Obserwujemy to na bieżąco, jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie utrzymać naukę stacjonarną. Gdyby sytuacja się pogorszyła z dnia na dzień, czy z tygodnia na tydzień - będziemy podejmować dalej idące decyzje, na razie takiej potrzeby nie ma - ocenił.

Placówki w trybie stacjonarnym

93,6 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego w całym kraju funkcjonowało w czwartek w trybie stacjonarnym. Stacjonarnie pracowało też 74 proc. szkół podstawowych i 81 proc. szkół ponadpodstawowych w 11 województwach.
W pięciu województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i w wielkopolskim w sobotę zaczęły się w szkołach ferie zimowe. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, zależnie od województwa, nastąpi między 15 stycznia a 27 lutego.

Przedszkola są placówkami nieferyjnymi, pracują przez cały rok z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący, na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola lub rady rodziców.

Czytaj także:

Zobacz także: Waldemar Kraska w "Sygnałach dnia"

es

Zobacz także

Zobacz także