more_horiz
Wiadomości

Soboń o wakacjach kredytowych: objęły ponad połowę wszystkich kredytów hipotecznych, skorzystało 1,04 mln Polaków

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2022 14:13
1,04 mln Polaków skorzystało już z wakacji kredytowych. Łącznie objęto nimi kredyty o wartości ponad 261 mld złotych. Te dane przedstawił dziś podczas konferencji prasowej wiceminister finansów Artur Soboń.
Wiceminister finansów Artur Soboń podczas konferencji prasowej pt. RokWsparcia i NiskiePodatki od 2023 r.
Wiceminister finansów Artur Soboń podczas konferencji prasowej pt. #RokWsparcia i #NiskiePodatki od 2023 r.Foto: PAP/Radek Pietruszka

Artur Soboń podkreślił, że wakacje finansowe to istotny instrument wsparcia Polaków w walce z wysoką inflacją. Stwierdził, że oznaczały one realne korzyści dla spłacających kredytu.

Jak zauważył przy racie 2400 złotych kredytów pozwoliły na zaoszczędzenie w ciągu 2 lat blisko 20 tysięcy złotych. Podkreślił, że Polacy chętnie korzystali z tego instrumentu, co oznacza, że wprowadzenia tego rozwiązania było użyteczne.

Ponad połowa wszystkich kredytów hipotecznych

Wiceminister finansów dodał, że wakacje kredytowe dotyczyły 53 proc. łącznej liczby wszystkich złotowych kredytów hipotecznych oraz 67 proc. łącznej wartości wszystkich kredytów złotowych.


Posłuchaj
00:19 Wiceminister finansów A. Soboń z wakacji kredytowych skorzystało 1,04 mln Polaków.mp3 Wiceminister finansów A. Soboń: z wakacji kredytowych skorzystało 1,04 mln Polaków (IAR)

 

Wakacje kredytowe to jedna z form wsparcia dla kredytobiorców. Rozwiązanie pozwala na zawieszenie spłaty rat kredytu w złotych polskich.

Wakacje kredytowe przysługują na okres czterech miesięcy w bieżącym roku oraz kolejnych czterech w roku 2023. Skorzystać z nich mogą kredytobiorcy, którzy nabyli nieruchomości przed 1 lipca 2022 roku.

pg,iar

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także