more_horiz
Wiadomości

PE przychyla się do wniosku Polaka skazanego za oszustwa finansowe. Beata Mazurek: to absurdalne

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2023 20:00
Jako polityczny i absurdalny określiła europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek wniosek o uchylenie immunitetu jej oraz Beacie Kempie, Tomaszowi Porębie i Patrykowi Jakiemu. O szczegółach brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Na razie nie wiadomo, kiedy komisja prawna Parlamentu Europejskiego zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetów czwórce polskich deputowanych
Na razie nie wiadomo, kiedy komisja prawna Parlamentu Europejskiego zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetów czwórce polskich deputowanychFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

W poniedziałek przewodnicząca Parlamentu Europejskiego poinformowała, że wniosek został przekazany komisji prawnej do rozpatrzenia. To konsekwencja oskarżenia, które złożył Rafał Gaweł, założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w reakcji na spot PiS-u z 2018 roku, krytykujący politykę migracyjną Platformy Obywatelskiej.

"To, co zrobił jest absurdalne"

Beata Mazurek w rozmowie z Polskim Radiem przypomniała, że prokurator trzykrotnie umorzył postępowanie w tej sprawie, a Rafał Gaweł jest osobą skazaną za malwersacje finansowe.

- Oto przestępca, który ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, zyskuje uznanie w oczach polskiego sądu i Parlamentu Europejskiego - powiedziała europoseł.

Posłuchaj
00:20 12199100_1.mp3 Europoseł Beata Mazurek o wniosku o uchylenie immunitetu (IAR)

- Składa wniosek o uchylenie i procedura jest rozpoczęta. To, co zrobił pan Gaweł jest absurdalne. Ma związek tylko i wyłącznie z polityką, z tym, że w tym roku są wybory - powiedziała Mazurek.

Jej zdaniem, to także sposób na nagłośnienie funkcjonowania ośrodka, który reprezentuje Rafał Gaweł, by mógł on dokonywać zbiórek pieniędzy. Na razie nie wiadomo kiedy komisja prawna Parlamentu Europejskiego zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetów czwórce polskich deputowanych.

Czytaj także:

Zobacz także: europoseł Anna Fotyga w PR24

IAR/mg

Zobacz także

Zobacz także