more_horiz
Wiadomości

Chce Jezusa na tronie Polski, Dziwisz go ukarał

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2011 17:27
Kardynał Stanisław Dziwisz zaznaczył, że ksiądz Piotr Natanek "publicznie podważa autorytet biskupów i kapłanów, pomawiając ich o niewiarę i współdziałanie z wrogami Kościoła".
Audio
  • Kanclerz krakowskiej kurii ks. Piotr Mejer o powodach ukarania ks. Natanka
Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz
Metropolita krakowski kardynał Stanisław DziwiszFoto: fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Do tego w reakcji na krytykę swoich przełożonych organizuje własne struktury, odwodząc wiernych od Kościoła powszechnego.

Kardynał ukarał tak zwaną suspensą księdza Piotra Natanka. Ten znany jest z promowania idei, aby Jezusa Chrystusa ustanowić królem Polski. Kara oznacza, że zawieszono mu prawo wykonywania wszelkich czynności kapłańskich czy udzielania rozgrzeszenia ani asystować przy zawieraniu małżeństwa.

Metropolita krakowski kardynał Dziwisz opublikował komunikat na stronach internetowych Archidiecezji Krakowskiej. Tłumaczy w nim powody nałożenia kary. Przyczyną było zignorowanie przez księdza Natanka upomnień i dekretów dyscyplinarnych. Miał on także odmówić rozmów ze swoimi przełożonymi mimo powtórnych wezwań.

 - Każdy kapłan w dniu święceń przyrzeka cześć i posłuszeństwo swemu biskupowi oraz jego następcom. Ksiądz Natanek temu przyrzeczeniu się sprzeniewierzył - wyjaśnił kardynał Dziwisz. Natanek wbrew poleceniom swoich przełożonych głosił poglądy niezgodne z nauką Kościoła o królowaniu Jezusa Chrystusa, tłumaczył Dziwisz.

Wybuch w Oslo - relacja minuta po minucie

tk

Zobacz także

Zobacz także