more_horiz
Wiadomości

Autorzy odchodzą z "Wręcz Przeciwnie". "Kupczy świętościami"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 11:02
Jeden z autorów nowo powstałego tygodnika wycofuje się z jego zespołu po pierwszym numerze. O rezygnacji poinformował przez media społecznościowe.
Tomasz Terlikowski
Tomasz TerlikowskiFoto: Wikimedia Commons CC/ Bartosz Zieliński

Tomaszowi Terlikowskiemu, dziennikarzowi i publicyście nie spodobała się okładka pierwszego numeru nowego tygodnika. Donald Tusk i Jarosław Kaczyński ubrani w szaty liturgiczne udzielają sobie na niej wzajemnie komunii.

- Z żalem zobaczyłem okładkę "Wręcz Przeciwnie". Żal to tym większy, że okładka odnosi się do mojego tekstu, który był próbą pokazania kupczenia religią przez polityków, a sama jest kupczeniem rzeczami świętymi. I dlatego podjąłem decyzję o wycofaniu się z pisania tam felietonu i innych tekstów – napisał na swoim profilu w popularnym portalu Terlikowski.

To nie pierwszy protest w związku z okładką. Już w niedzielę wieczorem oburzenia nie krył inny z autorów nowego pisma - Słamowir Cenckiewicz. On takze zrezygnował z pisania dla tego tytułu. 

- Okładka nowego tygodnika obraża moje katolickie sumienie! Odbieram ją za bluźnierstwo i kpinę z Mszy św. oraz jednego z najważniejszych artykułów wiary katolickiej - wiary w Najświętszy Sakrament - napisał w oświadczeniu.

''

Nowy tygodnik trafił do kiosków z tygodniowym wyprzedzeniem i pod zmienionym tytułem. Początkowo nazywał się "Wprost Przeciwnie". Nazwa została jednak oprotestowana przez wydawcę tygodnika "Wprost", którego zdaniem nowy periodyk naruszał jego prawo do znaku towarowego. W związku z tym dystrybucji tygodnika odmówił Ruch.

facebook.com, witrualnemedia.pl / wit

Zobacz także

Zobacz także