more_horiz
Wiadomości

Rajd Barbórka: Kajetanowicz nie zostawił rywalom złudzeń. Szósta wygrana z rzędu

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 17:02
Kajetan Kajetanowicz jadący Fordem Fiestą WRC wygrał w Warszawie 56. Rajd Barbórki. Trzykrotny mistrz Europy triumfował w imprezie po raz szósty z rzędu i wyrównał rekord dotychczas należący do Tomasza Kuchara.
Audio
  • Jak przyznał Kajetanowicz, zwycięstwo przyszło nie bez kłopotów (IAR)
  • Marczyk przegrał z Kajetanowiczem zaledwie o 4 sekundy i 18 setnych. Po zakończeniu rajdu cieszył się z wyrównanej walki z mistrzem Europy (IAR)
Kajetan Kajetanowicz
Kajetan KajetanowiczFoto: PAP/Leszek Szymański

Drugie miejsce, ze stratą 4,18 s, wywalczył Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia R5), a trzecie Łukasz Biśkiniewicz (Hyundai I20 F5) – strata 33,62. Na piątej pozycji uplasował się tym razem Kuchar (Peugeot 208 RX) ze stratą 37,58.

Dwa ostatnie odcinki specjalne na Bemowie zostały przerwane po tym, gdy jedna z załóg już za metą lotną opuściła trasę i wpadła w grupę kibiców stojących za ogrodzeniem.

Interweniowały służby medyczne i straż pożarna. Jedna osoba odniosła lekkie obrażenia, została przewieziona do szpitala.

Pierwszy z przerwanych na Bemowie odcinków został wznowiony i ukończony przez pozostałe załogi, drugi anulowano.

Sobotnią rywalizację zakończy tradycyjnie kultowe Kryterium Asów na Karowej. Jazdy pokazowe w centrum miasta rozpoczną się już o 17.00. Po ich zakończeniu 45 najlepszych zawodników Barbórki powalczy o statuetkę Pani Karowej, która zostanie wręczona podczas ceremonii zamykającej rajdową sobotę w stolicy.

ps

Zobacz więcej na temat: Moto sport
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak