Puchar Włoch: wielki mecz Krzysztofa Piątka. Dwa gole "Il Pistolero" w starciu z Napoli

2019-01-29, 23:06

Krzysztof Piątek podczas meczu ćwierćfinału Pucharu Włoch . Foto: PAP/EPA/MATTEO BAZZI

Krzysztof Piątek kapitalnie przedstawił się kibicom AC Milan w swoim pierwszym meczu w wyjściowym składze "Rossonerich"! Polak zdobył dwa gole w starciu z SSC Napoli (2:0) w ćwierćfinale Pucharu Wloch, co zapewniło mediolańczykom awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Krzysztof Piątek strzelił dla Milanu oba gole w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Włoch z Napoli, zakończonym wynikiem 2:0. Włoskie media i trener Gennaro Gattuso są zachwyceni postawą Polaka. O szczegółach Piotr Kowalczuk (IAR)
+

23 stycznia 2019 roku, po trwającym kilka tygodni transferowym serialu, Krzysztof Piątek podpisał kontrakt z AC Milan. Polak na San Siro pozostanie do 2023 roku. Jaką drogę przeszedł, by trafić do jednego z najpotężniejszych klubów Europy? Jak mu się wiedzie w nowym miejscu pracy? Zapraszamy do specjalnego serwisu poświęconego polskiemu piłkarzowi.

Krzysztof Piątek w AC Milan - serwis specjalny

Trener Gennaro Gattuso po raz pierwszy dał Piątkowi szansę występu w podstawowym składzie i na pewno nie zawiódł się na dwukrotnym reprezentancie Polski. Nowy nabytek Milanu zdobył na San Siro dwie bramki, które przesądziły o awansie "Rossonerich" do półfinału Pucharu Włoch.

Po raz pierwszy na listę strzelców Piątek wpisał się w 11. minucie, gdy uniknął spalonego po podaniu Diego Laxalta i w sytuacji sam na sam nie dał szans Alexowi Meretowi. Po raz drugi Polak pokonał włoskiego bramkarza szesnaście minut później. Tym razem asystował Lucas Paqueta, a "El Pistolero" zanim uderzył nie do obrony, przyjął piłkę i zwiódł próbującego mu przeszkodzić Kalidou Koulibaly'emu.

Dwie zdobyte przez Polaka bramki pozwoliły gospodarzom kontrolować sytuację do końca spotkania. Piątek opuścił murawę w 78. minucie, gdy zmienił go Patrick Cutrone. Mediolańscy fani pożegnali napastnika owacją na stojąco.

Goście próbowali zagrozić bramce Gianluigiego Donnarummy. Brakowało im jednak pomysłu i skuteczności. Kilka okazji miał Arkadiusz Milik, ale żadnej z nich nie można nazwać stuprocentową. Dyskretny występ zaliczył natomiast Piotr Zieliński, który rzadko włączał się do ofensywy. Obaj Polacy zagrali cały mecz w ekipie Napoli.

W półfinale "Rossoneri" zagrają ze zwycięzcą starcia Interu Mediolan z Lazio Rzym. Ten mecz odbędzie się 31 stycznia. Początek spotkania zaplanowano na 21.

AC MILAN - SSC NAPOLI 2:0 (KONIEC MECZU)

Zapis relacji na żywo:

2. połowa:

90. + 4. min. - KONIEC MECZU!

Spotkanie zakończył niecelny strzał Piotra Zielińskiego, ale ten mecz był popisem innego reprezentanta Polski. Krzysztof Piątek po raz pierwszy zagrał w wyjściowym składzie AC Milan i zdobył dwa gole.

Dzięki bramkom "El Pistolero" klub z Mediolanu awansował do półfinału Pucharu Włoch!

My tymczasem dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Dobranoc!

90. min. - Napoli wciąż próbuje, ale brak dobrych okazji ze strony gości... Po rzucie rożnym Ignazio Abate świetnie poradził sobie z Fabianem Ruizem i Milan miał okazję do kontry.

Tymczasem sędzia Giacomelli dolicza do drugiej połowy jeszcze cztery minuty.

85. min. - Kolejna zmiana u "Rossonerich". Ricardo Rodriguez zmienia Lucasa Paquetę, który zaliczył asystę przy drugim golu Piątka.

78. min. - Niezła wrzutka Insigne z rzutu wolnego, jednak Milik tylko dziubnął piłkę, która wyszła poza boisko.

Po chwili Piątka zmienia Patrick Cutrone. San Siro żegna polskiego napastnika owacją na stojąco!

74. min. - Kevin Malcuit dograł w pole karne do Arkadiusza Milika, ale polski napastnik faulował Matteo Musacchio.

70. min. - Rzut wolny dla Napoli blisko bramki gospodarzy. Insigne fatalnie wykonał jednak stały fragment gry.

61. min. - Płaskie uderzenie Milika z dystansu. Donnarumma nie miał kłopotów z interwencją.

60. min. - Gennaro Gattuso przeprowadza pierwszą zmianę w AC Milan. Hakan Calhanoglu zmienia Fabio Boriniego.

Turecki pomocnik lubi grę kombinacyjną, więc liczymy na ciekawe akcje w duecie z Piątkiem.

53. min. - Bez pomysłu wykonują stałe fragmenty gry piłkarze gości. Tym razem zbyt głębokie dośrodkowanie z rzutu rożnego i Donnarumma wypiąstkował piłkę.

48. min. - Blisko zdobycia bramki kontaktowej był Milik. Po rzucie rożnym powstało spore zamieszanie w polu karnym "Rossonerich", ale polskiemu napastnikowi nie udało się skierować piłki do siatki.

46. min. - Zaczynamy drugą połowę. Jedna zmiana w drużynie z Neapolu. Adam Ounas zmienia Allana.

1. połowa:

45. + 1 min. - KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Cóż za mecz Piątka! Milan, dzięki dwóm golom Polaka, prowadzi z Napoli 2:0.

Wracamy do naszej relacji za kwadrans.

45. min. - Sędzia dolicza do pierwszej połowy jedną minutę.

42. min. - Aż strach pomyśleć, co będzie, jeśli polski napastnik nadal będzie rozwijał się w takim tempie...

40. min. - Piątek robi dzisiaj co chce z Koulibaly'm i Nikolą Maksimoviciem. Tym razem senegalski stoper otrzymał żółtą kartkę za faul na polskim napastniku.

Dośrodkowanie Fabio Boriniego z rzutu wolnego ląduje jednak w rękach Mereta.

34. min. - Brzydki faul Arkadiusza Milika na Kessie'm. Pomocnik z Wybrzeża Kości Słoniowej zwija się z bólu.

Żółta kartka dla Polaka.

27. min. - GOOOOOOL - 2:0 I ZNOWU KRZYSZTOF PIĄTEK! Polski napastnik zdobywa swoją drugą bramkę w meczu!

"El Pistolero" otrzymał świetne prostopadłe podanie od Lucasa Paquety, poradził sobie z Kalidou Koulibaly'm i uderzył nie do obrony!

21. min. - Insigne najpierw dryblował w polu karnym, a potem uderzył na bramkę, ale znowu na posterunku bramkarz Milanu.

16. min. - Na boisku gra się nieco uspokoiła, więc zobaczmy, w jaki sposób Piątek zdobył swoją pierwszą bramkę w nowym klubie.

13. min. - Goście mieli szansę wyrównać, ale Gianluigi Donnarumma poradził sobie z groźnym strzalem Insigne.

11. min. GOOOOOOOL! PIĄTEK ZDOBYWA SWOJĄ PIERWSZĄ BRAMKĘ W NOWYCH BARWACH!

Polak otrzymał znakomite podanie od Diego Laxalta za plecy obrońców Napoli i nie zmarnował sytuacji sam na sam z Alexem Meretem! 1:0 dla gospodarzy!

7. min. - Pierwsza okazja Piątka! Franck Kessie dograł Polakowi piłkę, ale uderzenie "El Pistolero" bardzo niecelne.

5. min. - Niezłe dośrodkowanie Faouziego Ghoulama z lewej strony, ale uderzenie głową Lorenzo Insigne okazało się niecelne.

20.45 - Zaczynają gospodarze.

20.40 - Piłkarze obydwu drużyn już w tunelu na San Siro.

Początek spotkania już za pięć minut. Sędzią meczu będzie Piero Giacomelli.

20.33 - W składach obydwu ekip od początku zobaczymy polskich zawodników. W wyjściowym składzie Milanu zadebiutuje najnowszy nabytek "Rossonerich" - Krzysztof Piątek!

Carlo Ancelotti znowu postawił natomiast na Arkadiusza Milika oraz Piotra Zielińskiego.

20.30 - Witamy i zapraszamy do śledzenia naszej relacji z kolejnego w ciągu trzech dni starcia AC Milan i SSC Napoli. Tym razem obie ekipy zmierzą się w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Liczymy na to, że wtorkowy mecz będzie dużo ciekawszy niż niedawne starcie w Serie A, a polscy piłkarze odegrają czołowe role!