more_horiz
Wiadomości

Piłka ręczna: trener Leszek Krowicki szuka alternatyw. "Tę reprezentację trzeba uzupełnić"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 09:07
- Nie jest tajemnicą, że po nieudanych mistrzostwach Europy jesteśmy wręcz zmuszeni, żeby ciągle szukać alternatyw - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Leszek Krowicki, selekcjoner reprezentacji Polski piłkarek ręcznych. Biało-czerwone zakończyły pierwszą w tym roku konsultację szkoleniową. W Kobierzycach trenowały zawodniczki występujące jedynie w polskich klubach.
Audio
  • Na obozie pojawił się też Robert Skrzyński, który rozmawiał z selekcjonerem polskiego zespołu Leszkiem Krowickim (IAR)
Selekcjoner reprezentacji Polski piłkarek ręcznych Leszek Krowicki
Selekcjoner reprezentacji Polski piłkarek ręcznych Leszek Krowicki Foto: printscreen/Facebook/@handballpolska

Trener Leszek Krowicki przyznał, że to dobry czas na sprawdzenie nowych nazwisk.

- Myślę, że przy okazji każdej akcji szkoleniowej musimy się liczyć z tym, że tę reprezentację w mniejszym lub większym stopniu trzeba uzupełnić. Nie jest tajemnicą, że po nieudanych mistrzostwach Europy jesteśmy wręcz zmuszeni, żeby ciągle szukać alternatyw - podkreślił. 

Polki zagrają dwumecz z Serbkami na przełomie maja i czerwca. Stawką rywalizacji będzie przepustka na tegoroczne mistrzostwa świata w Japonii.

- Z Serbią będą decydować się losy naszej sportowej przyszłości, dlatego chcemy przeanalizować błędy - ja to robię na okrągło - jakie się zdarzyły przy okazji występu na mistrzostwach Europy. Chcemy pomóc w poczynieniu kolejnego kroku tym piłkarkom ręcznym, które jeszcze mają jakieś rezerwy. Ciągle analizujemy, przyglądamy się rywalkom, szukamy i chcemy znaleźć ich słabe strony. Będziemy się przyglądać czy i tam jakieś zmiany zajdą. To bardzo doświadczony zespół, w którym grają piłkarki reprezentujące bardzo silne kluby - Lekić przed kilkoma laty została przecież uznana najlepszą szczypiornistką świata. Rutyna tego zespołu jest zdecydowanie większa niż naszego. Zobaczymy w jakim składzie przystąpią do rywalizacji z nami, czy będą w doskonałej dyspozycji. Jestem optymistą, ale zdaję sobie sprawę, że musimy być optymalnie przygotowani, bo trafiliśmy na zespół z najwyższej półki - przyznał Krowicki. 


Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Roberta Skrzyńskiego. 

(mb) 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem