Premier League: Manchester City pokonał Everton i wrócił na pierwsze miejsce w tabeli

2019-02-07, 08:58

Jordan Pickford usiłuje obronić strzał Aymerika Laporte. Foto: PAP/EPA/PETER POWELL

Manchester City wygrał na wyjeździe z Evertonem 2:0 w rozegranym awansem meczu Premier League. Obrońcy tytułu mistrzowskiego powrócili po dwóch miesiącach na pierwsze miejsce w tabeli, wyprzedzając lepszą różnicą bramek Liverpool.

Pierwszego gola strzelił głową tuż przed przerwą francuski obrońca Aymeric Laporte. Wynik ustalił w siódmej minucie doliczonego czasu drugiej połowy Brazylijczyk Gabriel Jesus.

Liverpool stanie przed szansą powrotu na fotel lidera w sobotę w meczu na swoim stadionie z Bournemouth Artura Boruca. "The Reds" mogą jednak czuć presję ze strony "Obywateli" - zremisowali swoje ostatnie dwa mecze i roztrwonili przewagę nad największym rywalem w walce o mistrzostwo Anglii. Końcówka sezonu zapowiada się dla nich naprawdę gorąco, będą musieli poradzić sobie z olbrzymią presją.

Piłkarze Manchesteru City rozegrają natomiast już w niedzielę kolejne spotkanie ligowe - z Chelsea. Środowy mecz rozegrano awansem ze względu na zaplanowany 24 lutego finał Pucharu Ligi, w którym przeciwnikiem mistrzów Anglii będzie... Chelsea.