more_horiz
Wiadomości

Adam Kownacki: karierę można zrobić skromnie, będąc normalnym chłopakiem

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 15:18
Niepokonany w 19 walkach na zawodowym ringu Adam Kownacki mówi jasno, że jego celem jest tytuł mistrza świata prestiżowej wagi ciężkiej. W rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl pięściarz mówił o możliwej walce z Deontayem Wilderem i o tym, co przyniosą w jego karierze najbliższe miesiące.
Adam Kownacki
Adam KownackiFoto: Printscreen z Twitter/Ryan Songalia

Adam Kownacki to w tym momencie światowa czołówka wagi ciężkiej. "Babyface" jest doceniany w najważniejszych rankingach, nie ma na swoim koncie żadnej porażki w zawodowej karierze, odprawił już z kwitkiem rywali z niezłymi sukcesami w CV. Po swoim ostatnim zwycięstwie pokazywał wymownym gestem, że zasługuje na walkę o mistrzostwo świata - jego rywalem ma być Amerykanin Deontay Wilder, do którego należy pas WBC.

- Do tego momentu doprowadziło 15 lat ciężkiej pracy. Muszę jeszcze wygrać walkę w czerwcu i dostanę tę szansę. Wilder mocno bije, ale jest strasznie dziki, gdybym był w stanie skrócić dystans i uderzać dużo ciosów na korpus, byłbym w stanie go przełamać i pokonać - powiedział Polak.

Kownacki w wieku siedmiu lat wyjechał z rodzicami z Konarzyc niedaleko Łomży do USA, jego a jego droga do miejsca, w którym jest obecnie, nie była usłana różami - nie zawsze mógł skupić się na treningach, musiał łączyć je z pracą, sporo czasu stracił też przez kontuzję ręki. Teraz jednak może mówić o tym, że inwestycja w boks właśnie się spłaca.

Źródło: PolskieRadio24.pl

Warto jednak zauważyć, że nie obraża rywali, nie wchodzi w psychologiczne gierki, unika skandali i prowokacji. Przygotowuje się do walki, wychodzi do ringu i robi swoje.

- Wyniki mówią same za siebie. Może to była cięższa droga niż u tych, którzy dużo krzyczą, ale pokazuję, że można zrobić karierę skromnie i będąc normalnym chłopakiem - przyznał pięściarz.

Właściwie trudno nie używać tu słów o amerykańskim śnie, ale sam "Babyface" mówił, że ten spełni się w chwili, gdy zostanie mistrzem świata. Jak długa droga jeszcze przed nim? Co zmienią w jego życiu narodziny dziecka? Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy z Adamem Kownackim, którą przeprowadził Mateusz Brożyna.

Mateusz Brożyna, ps, PolskieRadio24.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Floyd Mayweather Jr. - pięściarski geniusz czy mistrz autopromocji?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 10:00
Największy bokser w historii i geniusz defensywy, czy może starannie dobierający swoich przeciwników i uwielbiający luksus narcyz? Niepokonany w zawodowej karierze Floyd Mayweather Jr. zawsze budził kontrowersje, ale jednocześnie budował swoje imperium.
rozwiń zwiń