El. ME 2020: Polska - Łotwa. Z tym rywalem przegraliśmy pod wodzą Bońka. Na Euro nas zabrakło

2019-10-09, 08:00

2002 rok - Zbigniew Boniek oraz jego podopieczni: Jacek Zieliński, Marcin Mięciel i Maciej Żurawski . Foto: PAP/Przemek Wierzchowski

W 2002 roku reprezentacja Polski także mierzyła się z Łotwą. To był także drugi mecz polskiego zespołu w eliminacjach Euro i również odbył się w Warszawie. Po golu Jurisa Laizansa w 30. minucie Łotwa nieoczekiwanie wygrała z kadrą prowadzoną przez Zbigniewa Bońka 1:0. Na Euro 2004 nas zabrakło.

Tak bramkę dla Łotwy, w Polskim Radiu relacjonował Andrzej Janisz (IAR)
+
  • Zbigniew Boniek jako selekcjoner prowadził reprezentację Polski w pięciu oficjalnych spotkaniach w 2002 roku
  • Obecny prezes PZPN zrezygnował z funkcji trenera kadry 3 grudnia 2002 roku

Relacje z meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2020 na antenach radiowej Jedynki i Trójki. Informacje i wydarzenia z obozu biało-czerwonych można śledzić na portalu PolskieRadio24.pl.

Eliminacje Euro 2020 - SERWIS SPECJALNY

>>> TERMINARZ I TABELA GRUPY G EL. EURO 2020

Piłkarska reprezentacja Polski w czwartkowy wieczór na Łotwie zagra w swoim siódmym meczu kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Oba zespoły mierzyły się czternastokrotnie - dziesięć razy wygrali Polacy, dwa razy był remis, a dwukrotnie triumfowali Łotysze.

12 października 2002 roku Polacy z Łotwą przegrali. To był również drugi mecz polskiego zespołu w eliminacjach Euro i również odbył się w Warszawie, choć na stadionie Wojska Polskiego. Po golu Jurisa Laizansa w 30. minucie Łotwa nieoczekiwanie wygrała z kadrą prowadzoną przez Zbigniewa Bońka 1:0.

Mecz w Polskim Radiu relacjonował Andrzej Janisz.

Niespełna dwa miesiące później Boniek zrezygnował z funkcji selekcjonera. Polacy w dalszej części eliminacji już pod wodzą Pawła Janasa nie zakwalifikowali się na Euro 2004 - w przeciwieństwie do Łotyszy, którzy w barażach pokonali Turków i pojechali do Portugalii na swoją jedyną w historii imprezę tej rangi.

W pierwszym meczu obu zespołów w eliminacjach Euro 2020, Polacy wygrali na Stadionie Narodowym 2:0, jednak ich gra była daleka od oczekiwań kibiców. Bramki dopiero w drugiej połowie gry zdobyli Robert Lewandowski i Kamil Glik.