Polskie zapasy wychodzą z kryzysu? "Powolutku odbudowujemy swoją pozycję"

2019-04-23, 12:17

Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Diego Barbieri/Shutterstock.com

Podczas zakończonych niedawno mistrzostw Europy w zapasach reprezentanci Polski zdobyli trzy medale. Zdaniem prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzeja Suprona świadczy to o wzroście pozycji polskich zapaśników. - Nie będzie jednak łatwo wrócić do osiągnięć sprzed lat - powiedział w "Trzeciej Stronie Medalu".

Henryk Sytner rozmawiał z Andrzejem Supronem o przyszłości polskich zapasów (PR3/Trzecia Strona Medalu)
+

Były znakomity zapaśnik przyznaje, że wciąż daleko do pozycji, jaką polskie zapasy miały w latach 80. i 90. XX wieku.

- Powolutku zaczynamy odbudowywać swoją pozycję. Nie będzie łatwo wrócić do osiągnięć sprzed lat, kiedy startowałem ja, albo moi młodsi koledzy: Wroński, Wolny, Tracz, Zawadzki… - zaznaczył Supron, który zdobył 16 medali igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy.

Podczas rozgrywanych w Bukareszcie mistrzostwach Europy srebrne medale zdobyli Gework Sahakian (67 kg - styl klasyczny) i Zbigniew Baranowski (92 kg - styl wolny), a na trzecim stopniu podium stanął Magomedmurad Gadżijew (70 kg - styl wolny). W stolicy Rumunii medale wywalczyli też polscy młodzieżowcy.

- W grupie U-23 też zdobyliśmy złoty, srebrny i brązowy. Można się cieszyć, że młodzież również zaczyna odbijać swoje piętno na arenie międzynarodowej - przypomniał Supron.

Dlaczego ciężko przyciągnąć młodzież do zapasów? Co skłoniło Andrzeja Suprona do stoczenia jeszcze jednej walki podczas niedawnych ME? Czy Krajowa Liga Zapaśnicza zostanie reaktywowana? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Trzecia strona medalu na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.