Kontrowersyjne starcie Kyrgiosa z Nadalem. "Nie zamierzam go przepraszać" [WIDEO]

2019-07-05, 11:35

Australijczyk Nick Kyrgios podczas meczu Wimbledonu . Foto: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Po czterosetowej batalii Hiszpan Rafael Nadal pokonał Nicka Kyrgiosa 6:3, 3:6, 7:6 (7-5), 7:6 (7-3) w meczu 2. rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. W trakcie spotkań nie brakowało kontrowersyjnych zachowań ze strony australijskiego tenisisty.

• W trzeciej rundzie Wimbledonu Rafael Nadal zmierzy się z Jo-Wilfriedem Tsongą
  • Finał turnieju wielkoszlemowego w Londynie odbędzie się w niedzielę 14 lipca

Do jednej z najbardziej kontrowersyjnych sytuacji doszło w pierwszym secie przy stanie 5:2 dla Nadala i podaniu Kyrgiosa, który prowadził 40:0. Australijczyk serwował i w ostatniej chwili zdecydował się zagrać piłkę dołem, czego nie spodziewał się Hiszpan, który ostatecznie przegrał tego gema. Nie był to pierwszy raz, kiedy 24-latek z Canberry próbował ośmieszyć swojego rywala. Już w przeszłości podczas rywalizacji z tenisistą z Majorki zastosował ten sam manewr, między innymi podczas turnieju w Meksyku.

Bije gwiazdy, ale przeprasza. Limitem 15-latki jest niebo [KOMENTARZ]

Kyrgios podobne zachowania stosował w stosunku do innych zawodników. W trakcie meczu Australijczyk komentował decyzje sędziego, jak również zarzucał Nadalowi, że ten robi za długie przerwy między serwisem - nie przestrzega regulaminowych 25 sekund. Ostatecznie to gospodarz sam został ukarany.

Do przykrej sytuacji doszło również w trzecim secie, kiedy Kyrgios trafił mocno piłką Nadala, gdy ten był pod siatką. W konsekwencji 33-latek nie doczekał się przeprosin ze strony rywala. Nawet na pomeczowej konferencji prasowej Australijczyk nie zamierzał zmienić zdania: "Dlaczego miałbym go przeprosić? Nie uderzyłem go, trafiłem piłką w rakietę, prawda? Facet wygrał tyle Wielkich Szlemów, ma tyle pieniędzy na koncie. W ogóle nie zamierzam go przepraszać".

W trzeciej rundzie Wimbledonu Nadal zagra z Francuzem Jo-Wilfriedem Tsongą.