ATP Waszyngton: szybka wygrana Huberta Hurkacza. Polak potrzebował godziny

2019-07-30, 08:34

Hubert Hurkacz. Foto: Mai Groves/shutterstock

Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy turnieju z cyklu ATP Tour w Waszyngtonie. Polski tenisista pokonał Amerykanina Donalda Younga 6:1, 6:4. Mecz trwał 63 minuty.

• Polak szybko pokonał Donalda Younga
  • Kolejnym rywalem Hurkacza będzie John Isner

Pierwszy set stał pod znakiem dominacji zajmującego 44. miejsce w rankingu ATP Polaka. Hurkacz grał szybko i skutecznie. Dwukrotnie przełamał Younga i po zaledwie 20 minutach zapisał partię na swoje konto.

Wydawało się, że podobnie będzie w drugiej odsłonie. Hurkacz już w trzecim gemie odebrał rywalowi podanie, jednak w kolejnym sam dał się przełamać. W piątym gemie znowu Polak zaliczył breaka, ale Young nie przestawał być groźny i zmuszał Hurkacza do wysiłku.

Ranking ATP: Kamil Majchrzak w najlepszej setce. Hubert Hurkacz bez zmian

Polak miał kłopoty w ósmym gemie. Przy swoim podaniu przegrywał już 0-40, ale potrafił odrobić straty i zapisał go na swoje konto. Ostatecznie Hurkacz przypieczętował wygraną przy swoim serwisie, zwyciężając 6:1, 6:4.

Mecz trwał tylko 63 minuty. W środę Hurkacza czeka kolejny pojedynek w Waszyngotnie. Polak zmierzy się z faworytem gospodarzy Johnem Isnerem, który w turnieju został rozstawiony z numerem piątym.