more_horiz
Wiadomości

Tomasz Adamek ma radę dla Kownackiego. "Adam musi schudnąć"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 13:42
Były mistrz świata w dwóch bokserskich kategoriach wagowych Tomasz Adamek oglądał w Nowym Jorku walkę Adama Kownackiego z Amerykaninem Chrisem Arreolą. Mimo pochwał dla "Babyface'a", pięściarz z Gilowic miał też radę dla młodszego kolegi. - Adam musi schudnąć - powiedział Adamek w rozmowie z Przemysławem Garczarczykiem. 
Adam Kownacki pokonał Chrisa Arreolę
Adam Kownacki pokonał Chrisa Arreolę Foto: PAP/EPA/JASON SZENES

Krótka rozmowa z "Góralem" pojawiła się na kanale "garneksports" na YouTubie. 

- Arreola pokazał charakter, ale Adam wygrał zasłużenie i brawa dla niego - przyznał były mistrz świata w wadze półciężkiej i junior ciężkiej. 

Źródło: YouTube.com/garneksports 

Adamek uważa, iż problemem pięściarza pochodzącego z Konarzyc była zbyt duża waga. Kownacki waży obecnie 120 kilogramów. 

- Gdyby był troszeczkę chudszy, efekt byłby inny. Waga swoje robi. Myślę, że Adam był w tej walce za ciężki - zaznaczył - Adam musi schudnąć - zaapelował Adamek, który zauważył, że gdy Kownacki trenował wspólnie z nim był dużo lżejszy i szybszy.

Czytaj dalej:
Kownacki 1200.jpg
Adam Kownacki rzucił wyzwanie Wilderowi. "Deontay, idę po ciebie"

Słynny bokser chwalił jednak umiejętności "Babyface'a". - Ma charakter, serducho, twardą szczękę. Wszystko umie - wyliczał. Adamek dodał też, że Kownacki zwyciężył zasłużenie.

Kownacki odniósł 20 zwycięstwo w swoim 20. zawodowym pojedynku. 

pm Zobacz także

Zobacz także