Samobój rozstrzygnął mecz Górnika Zabrze z Rakowem Częstochowa. Szczęście po stronie gospodarzy

2019-08-11, 06:00

Piłkarz Górnika Zabrze Igor Angulo (L) oraz Emir Azemović (C) i Tomas Petrasek (P) z Rakowa Częstochowa podczas meczu Ekstraklasy. Foto: PAP/Andrzej Grygiel

W ostatnim sobotnim meczu 4. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał Raków Częstochowa 1:0 (0:0). Jedyna bramka w tym spotkaniu padła po samobójczym trafieniu Igora Sapały w 63. minucie. Dla beniaminka jest to druga porażka w sezonie.

Obrońca Rakowa Tomas Petrasek przyznaje, że jego ekipie brakuje odrobiny szczęścia (IAR)
+
  • Raków po 4. kolejkach Ekstraklasy ma na swoim koncie jedno zwycięstwo i dwie porażki
  • Dzięki wygranej Górnik awansował na czwarte miejsce w tabeli

Mecz w Zabrzu toczył się na wysokim poziomie, jak również w szybkim tempie. Z bardzo dobrej strony w pierwszej części spotkania zaprezentował się beniaminek Ekstraklasy Raków Częstochowa. Piłkarze trenera Marka Papszuna starali się zagrozić bramce gospodarzy, ale nie udało się wykorzystać okazji. Najlepszy moment gracze Rakowa mieli w 42. minucie, ale po uderzeniu Andrija Lukovicia, piłka przeleciała minimalnie obok słupka bramki zabrzan.

Marek Papszun: praca w Legii? Każdy trener ma ambicje [NASZ WYWIAD]

Do końca wynik nie uległ zmianie. Po pierwszych trzech kwadransach Górnik Zabrze remisował bezbramkowo z Rakowem Częstochowa.

Od początku drugiej odsłony meczu lepiej prezentowali się przyjezdni. Gorąco zrobiło się pod bramką Górnika za sprawą Petra Schwarza, który kilka razy próbował pokonać Martina Chudego. W 55. minucie piłkarz Rakowa trafił w słupek, z kolei dobitka przeleciała nad bramką gospodarzy.

Kilka sekund później ponownie swojej szansy szukał Schwarz, ale futbolówka minęła słupek bramki podopiecznych Marcina Brosza.

W 63. minucie akcję mieli piłkarze Górnika. W pole karne "Czerwono-niebieskich" dośrodkowywał Erik Janza, ale niefortunnie interweniował Igor Sapała, który skierował piłkę do własnej siatki. Po godzinie gry "Trójkolorowi" szczęśliwie prowadzili przed własną publicznością 1:0.

Gol podbudował zabrzan i piłkarze Górnika chcieli szybko rozstrzygnąć losy tego meczu. Swojej szansy szukał Przemysław Wiśniewski, ale jego strzał okazał się minimalnie niecelny. Zdecydowanie więcej pracy miał bramkarz Rakowa Michał Gliwa.

Ostatecznie zwycięsko z rywalizacji wyszli piłkarze Marcina Brosza. Raków odniósł drugą porażkę w sezonie Ekstraklasy i z dorobkiem trzech punktów zajmuje 13. miejsce w tabeli. Górnik dzięki kompletowi punktów awansował na czwartą pozycję.

4. kolejka Ekstraklasy

Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 1:0 (0:0)

2019-08-10:

KGHM Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 2:0 (1:0)
Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Pozostałe mecze kolejki

2019-08-11:

ŁKS Łódź - Piast Gliwice (15.00)
Cracovia Kraków - Korona Kielce (17.30)

2019-08-12:

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok (18.00)

2019-09-16:

Wisła Płock - Legia Warszawa (20.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16. Arka Gdynia 4 0 1 3 1-8 1 -7
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze