Zagłębie Lubin z pierwszą wygraną w sezonie Ekstraklasy. Arka Gdynia na dnie tabeli

2019-08-10, 19:23

Piłkarz KGHM Zagłębia Lubin Sasa Zivec (P) cieszy się z gola podczas meczu Ekstraklasy z Arką Gdynia. Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Piłkarze KGHM Zagłębie Lubin pokonali u siebie Arkę Gdynia 2:0 (1:0) w meczu 4. kolejki Ekstraklasy. Drużyna z Trójmiasta wciąż pozostaje bez zwycięstwa w nowym sezonie.

Zwycięstwo zapewniły bramki Sasy Zivca (3') i Patryka Szysza (65'). Słoweniec jest zadowolony ze stylu gry swojej drużyny (IAR)
+
  • Po 4. kolejkach Ekstraklasy Arka Gdynia zajmuje ostatnie miejsce w tabeli
  • Dla Zagłębia Lubin to pierwsza wygrana w nowym sezonie Ekstraklasy

Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy już od 3. minuty prowadzili po bramce Sasy Ziveca. Słoweniec precyzyjnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Arki Pavelsowi Steinborsowi. Po strzeleniu gola zespół Zagłębia Lubin starał się cały czas przetrzymywać piłkę i kontrolować przebieg gry. Podopieczni holenderskiego trenera Bena van Daela bardzo dobrze radzili sobie z pressingiem drużyny Jacka Zielińskiego.

Jacek Zieliński. Sternik, który ma utrzymać gdyńską Arkę [NASZ WYWIAD]

Na kolejną dobrą okazję do podwyższenia wyniku "Miedziowi" musieli poczekać do 30. minuty, kiedy na bramkę Arki uderzał Alan Czerwiński, jednak futbolówka minimalnie przeleciała obok słupka ekipy gdynian.

Do końca pierwszej części meczu zdecydowanie lepiej prezentowali się piłkarze Zagłębia, ale nie byli w stanie strzelić drugiego gola. Przyjezdni nie mieli większych okazji, ale również nie stworzyli zagrożenia pod bramką Konrada Forenca. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 1:0 dla gospodarzy.

Od pierwszych minut drugiej połowy podopieczni trenera Zielińskiego zaczęli coraz częściej dochodzić do głosu, jednak nie przełożyło się to na rezultat. Dobrą okazję miał Mateusz Młyński, ale świetną paradę popisał się golkiper "Miedziowych".

Sytuacja uległa zmianie w 66. minucie, kiedy po dobrym fragmencie gry Arki, drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Patryk Szysz.

"Arkowcy" próbowali jeszcze odwrócić losy meczu, ale żadna z akcji gości nie przyniosła efektów.

Jeszcze pod koniec meczu błąd popełnił Adam Danch, ale Alan Czerwiński nie wykorzystał szansy i zbyt mocno uderzył na bramkę Steinborsa, przez co piłka przeleciała nad poprzeczką.

Ostatecznie drużyna z Trójmiasta przegrała i po czterech kolejkach Ekstraklasy zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.