Letnia Grand Prix: Kamil Stoch i Dawid Kubacki nokautują rywali

2019-08-19, 07:20

Kamil Stoch i Dawid Kubacki . Foto: Paweł Skraba

Kamil Stoch zajął pierwsze miejsce, a Dawid Kubacki był drugi w niedzielnym konkursie indywidualnym Letniej Grand Prix w Zakopanem. Na trzecim miejscu konkurs zakończył Japończyk Yukiya Sato, który po pierwszyej serii był liderem.

• Po pierwszej serii liderem był Sato, który wynikiem 145 m ustanowił rekord skoczni i o 2,7 pkt wyprzedzał Jakuba Wolnego - 140 m
  • Trzy kolejne miejsca również zajmowali Polacy: Stoch - 137,5 m, Piotr Żyła - 138 m i Kubacki - również 138 m

Na szóstej pozycji został sklasyfikowany Piotr Żyła, na ósmej Jakub Wolny, a na 21. Aleksander Zniszczoł.

Do drugiej serii nie awansowali 31. Maciej Kot (100,6 pkt.) i 48. Stefan Hula (80,6 pkt.).

W sobotę reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w konkursie drużynowym. Po pierwszej serii Polacy zajmowali dopiero piąte miejsce. Podopieczni Michała Doleżała w imponującym stylu zdołali jednak odrobić straty. Zwyciężyli Japończycy. Podium uzupełnili Norwegowie.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Słoweniec Timi Zajc. O 44 punkty wyprzeda Niemca Karla Geigera, a trzeci Kubacki traci do niego 76 pkt.

Kolejne zawody odbędą się w Hakubie (22-24 sierpnia). Do Japonii najlepsi polscy skoczkowie jednak nie pojadą. Do rywalizacji przystąpią zawodnicy z kadry B.